• جمعه / ۴ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۶
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 97030401809
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

امام جمعه زاهدان:

توجه دولت به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ضروری است

توجه دولت به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ضروری است

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: توجه دولت به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ضروری است چرا که امروز مشکلات اقتصادی باعث بروز معضلات فراوانی در جامعه ما شده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان افزود: کشور مشکل اقتصادی دارد و مسئولان نظام باید معیشت مردم را حل کرده و موضوع اقتصاد مقاومتی را جدی پیگیری کنند .

وی اظهار کرد: امروز مشکلات اقتصادی کشور، تنها با توجه به تولید داخلی حل خواهد شد.

خطیب نماز جمعه زاهدان در ادامه گفت: روزهای پایانی دهه اول ماه مبارک رمضان یادآور، اندوهی بزرگ برای دین اسلام و پیامبر اکرم (ص) بود .

سلیمانی با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه (س)، افزود: وجود نازنین همسر پیامبر (ص) برای ما الگو بوده به طوری که هیچ مسئله‌ای پیامبر را تحت فشار قرار نمی‌داد اما از زمانی که خدیجه را از دست داد حزن زانوی غم پیامبر را در بر گرفت .

وی گفت: زمانی که پیامبر(ص) در اوج فقر و تنگدستی به سر می‌برد، خدیجه پشتیبان او بود و مثل سنگری برای پیامبر قلمداد می‌شد و در راستای دین خدا پیامبر(ص) خودش را چه از لحاظ اقتصادی و عاطفی و اجتماعی برای رشد دین پیامبر وقف و در کنار ایشان تلاش کرد .

امام جمعه زاهدان بیان کرد: در صحبت‌های اخیر مقام معظم رهبری که با مسئولان و روسای سه قوه داشتند اول به موضوع ماه مبارک رمضان پرداختند و فرمودند انشالله بتوانیم از این ماه توشه و رسالتی را برای اخرت خودمان بهره‌مند شویم .

وی بیان کرد: دومین نکته که آقا فرمودند آمریکا از اول انقلاب تا به الان دشمن اول ایران بوده و خواهد بود و همیشه در فکر براندازی این نظام بوده‌اند که به لطف پروردگار با شکست مواجه شده است .

سلیمانی افزود: فرمایشات حضرت آقا با مسئولان نظام و روسای سه قوه بود و با رهنمودهای خودشان فرمودند که این مذاکرات یک با دیگر نشان داد به این دولت و این کشور نمی‌شود اعتماد کرد و این بی تعهدی را همگان دیدند .

امام جمعه زاهدان گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند آمریکا مشکلش با نیروگاه هسته ای و سلاح نیست بلکه آنها مشکل‌شان اصل نظام است .

وی ادامه داد: رهبری انقلاب فرمودند ایستادگی در مقابل غربی‌ها باید همیشگی باشد زمانی که مقابل زیاده خواهی آنها کوتاه آمدیم جلوی نیروگاه‌های ما را گرفتند و جلوی سانتریفیوژهای ما را گرفتند اما زمانی که ایستادگی کردیم و جوانان و دانشمندان ما باعث رشد نیروگاه‌ها شدند همین غرب ترس در دل‌شان افتاد و مثل سال‌های ۸۳ و ۸۲   به التماس افتادند .

وی افزود: رهبری انقلاب فرمودند به اروپا هم نباید اعتماد کرد بلکه در ظاهر همیشه آمریکا را متهم نشان دادند اما هیچ زمان جلوی آمریکا ایستادگی نکردند .

سلیمانی بیان کرد: نکته دیگری که ایشان تاکید کردند این بود که اشتباهی که دستگاه دیپلماسی ما انجام داد وارد شدن به برجام بود، ما باید قبل از آمریکا از برجام خارج می‌شدیم .

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب به وحدت اسلامی بسیار تاکید کردند، گفت: سه کشور اروپایی باید تعهد بدهند که ایران در منطقه حضور فعال داشته باشد و تحریم‌ها را بردارند و هیچ گاه به ساخت سلاح کاری نداشته باشند .

انتهای پیام