• یکشنبه / ۹ آبان ۱۳۹۵ / ۰۰:۱۰
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 95080905681
  • خبرنگار : 71405

به منظور سرمایه‌گذاری در بخش انرژی انجام شد؛

دعوت سفیر ایران در هلند از سرمایه‌گذاران خارجی

سفیر کشورمان در لاهه گفت: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای در حوزه انرژی ایران فعالیت کنند.

به گزارش ایسنا، علیرضا جهانگیری در مراسم افتتاح کنفرانس و نمایشگاه انرژی فراساحلی هلند تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای اقتصاد مقاومتی به‌دنبال افزایش ظرفیت تولید داخلی است، اما همزمان با افزایش کارآمدی اقتصادی داخلی، از جذب سرمایه‌گذاری و دانش فنی خارجی نیز استقبال می‌کند.

کنفرانس و نمایشگاه انرژی فراساحلی 2016 هلند با مشارکت بیش از 650 شرکت از کشورهای صاحب‌نام در حوزه فناوری انرژی در آمستردام برگزار شد. شرکت‌های بزرگ نفت و گاز کشورمان نیز برای اولین‌بار در 20 سال گذشته در غرفه اختصاصی ایران به مساحت 260 متر مربع حضوری پررنگ داشتند.

سفیر کشورمان در لاهه به عنوان سخنران افتتاحیه این کنفرانس با تشریح رویکردهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند اصول مربوط به اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند و بر این اساس به دنبال افزایش ظرفیت تولید در داخل کشور است.

وی افزود: افزایش کارآمدی در اقتصاد یکی از محورهای اصلی دستور کار دولت جمهوری اسلامی ایران است و با این افزایش کارآمدی، افزایش تولید داخلی و جذب سرمایه و دانش فنی خارجی بطور همزمان پیگیری می‌شود.

سفیر کشورمان در هلند با اشاره به اراده مقامات جمهوری اسلامی ایران و هلند برای افزایش مناسیات بویژه در زمینه اقتصادی تاکید کرد: با توجه به این امر سرمایه‌گذاران و جامعه تجاری هلند می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای در پروژه‌های مختلف در ایران از جمله در حوزه انرژی فعالیت کنند.

جهانگیری همچنین تحولات گسترده در روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و هلند در یک سال اخیر  و تبادل هیأت‌های دولتی و خصوصی و رشد آمار تجاری و گردشگری را برای تجار اروپایی حاضر در کنفرانس تشریح کرد.

همچنین در این نمایشگاه و کنفرانس بیش از 70 نفر از نمایندگان 28 شرکت از بخش خصوصی ایران حضور یافته و به رایزنی با طرف‌های خارجی پرداختند. نمایندگان بخش بانکی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران هم با شرکت در این نمایشگاه پاسخگوی سؤالات شرکت‌های اروپایی علاقه‌مند به مشارکت در پروژه‌های نفت و گاز ایران بودند.

از رویدادهای مهم در این نمایشگاه بین‌المللی، برگزاری کنفرانس یک روزه مربوط به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز فراساحلی ایران بود که با استقبال زیادی از سوی شرکت‌های معتبر اروپایی و بویژه هلندی روبرو شد.

انتهای پیام