• سه‌شنبه / ۸ تیر ۱۳۹۵ / ۱۳:۱۵
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 95040104421
  • منبع : نمایندگی مازندران

نماینده بهشهر:

رفع مشکلات معیشتی مردم نیازمند مدیریت جهادی است

رفع مشکلات معیشتی مردم نیازمند مدیریت جهادی است

نماینده بهشهر گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد باید حداقل های امور معیشتی مردم فراهم شود که این امر نیازمند مدیریت جهادی است.

به گزارش ایسنا، مراسم شهادت امام علی(ع) با حضور شاعری نماینده مردم بهشهر، یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس و سجادی فرماندار بهشهر در مسجد جامع شهر رستمکلا در شهرستان بهشهر برگزار شد.

علی محمد شاعری در این مراسم، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امیرالمومنین علی(ع) امام اول شیعیان و جانشین رسول خدا(ص)، اظهار کرد: در ایام قدر در رحمت الهی به روی بندگان گشوده و گناهان آمرزیده می شود و همچنین در این ایام مبارک قرآن نازل شده است.

وی خاطرنشان کرد: همان گونه که شهادت با نام امام حسین(ع) معنا پیدا کرد؛ عدالت، شجاعت، تقوا، زهد، پارسایی، ساده زیستی، خدمت به بندگان خدا، عبادت و جهاد در راه خدا با نام امام علی(ع) تعریف می شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که ادعای مسلمانی و تبعیت از ارزش های اسلام را داشتند و عمل حج به جا می آورند و پیشانی آن ها از عبادت خداوند پینه بسته بود به دلیل عدم آگاهی و بصیرت، امام و پیشوای خود امیرالمومین(ع) را به شهادت رساندند.

شاعری اظهار کرد: شاید اگر امروز هم امام علی(ع) حضور داشت تاریخ تکرار می شد زیرا حوادث ناگواری که در منطقه اتفاق می افتد بیانگر آن است که انسانیت، شرافت، عدالت و ایثار؛ غریب است.

وی خاطرنشان کرد: بشریت باید امروز خود را محاکمه کند که چگونه در حالی که فکر می کرد به خدا ایمان دارد اما به دلیل عدم آگاهی و با جهل و نادانی و بی بصیرتی نتوانست عدالت را برتابد و مفهوم انسانیت را به تباهی کشاند.

شاعری گفت: امروزه استعمار، افراد جاهل را سازماندهی و آموزش می دهد و کانون های عدالت و مقابله با ستم را محاصره و تحریم می کند و نیروهای به ظاهر مسلمان و مومن را در قالب داعش، النصره و نیروهای تروریستی تجهیز می کند و بر علیه دیگران می شوراند که بیانگر آن است که تاریخ همچنان در ورطه ظلم و گمراهی غوطه می خورد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: هدف استعمارگران و تروریست ها این است که چراغ کانون انقلاب اسلامی که امام راحل ایجاد کرد و به پرچم داری مقام معظم رهبری به احتزاز درآمده را خاموش کنند.

وی افزود: استعمارگرانی مانند آمریکا و اسرائیل به گونه ای از افراد ناآگاه، جاهل، متهجر، خودفروخته و تحت فرمان؛ سربازگیری کردند که مسلمانان جهان را به جان یکدیگر انداختند و اگر کوچک ترین فرصت برای نفوذ و رسوخ در حیطه جمهوری اسلامی ایران را پیدا کنند لحظه ای درنگ نمی کنند.

شاعری خاطرنشان کرد: نیروهای گمنام امام زمان و نیروهای سپاه و جان برکف نظام جمهوری اسلامی غیورانه از مرزهای ایران حفاظت می کنند زیرا اگر یک لحظه غفلت و بی بصیرتی بر کشور حاکم شود مطمئنا بلاهایی که بر سر مردم سوریه، یمن، بحرین و عراق آمد برای ملت ایران نیز تکرار می شود زیرا هدف اصلی استعمارگران دست یابی به ایران است.

وی تاکید کرد: استعمارگران به خوبی می دانند که ایران هیچ گاه قصد استفاده از توان نظامی برای فتح دنیا را ندارد زیرا هدف نظام جمهوری اسلامی ایران؛ انتشار پیام عدالت، مقابله با ظلم و استعمار و نابودی نظام سلطه است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: نظام سلطه یک شبکه است که رأس آن آمریکا و بدنه آن اروپا و اسرائیل و قاعده آن ها بر مبنای استعمار و زورگویی به مردم مظلوم و بی نوایی است که در سراسر دنیا مجبور به فرمانبری از آن ها هستند و آمریکا معتقد است که هر کسی درون شبکه نظام سلطه قرار بگیرد با آمریکا و هر کسی در آن نباشد بر علیه آمریکا است و بنابراین کسانی که در این شبکه حضور ندارند باید حذف شوند.

شاعری اظهار کرد: ایران اسلامی 37 سال است که در شبکه نظام سلطه ایفای نقش نمی کند و برعلیه این شبکه است و به لطف خداوند همان گونه که بشریت بر علیه نظام برده داری، نظام ارباب و رعیتی و نظام سوسیالیستی ایستاد و آن ها را منسوخ کرد دوباره نیز این اتفاق می افتد.

وی افزود: نظام سلطه و همچنین نظام سرمایه داری که در این شبکه قرار دارد با ایستادگی و بیداری ملت ایران و مسلمانان جهان و رهبری ولی امر مسلمین و علمای شیعه که پرچم دار اسلام ناب هستند بی تردید فرو خواهد ریخت.

شاعری تاکید کرد: باید پشت ولی امر مسلمین بایستیم همان گونه که یاران امام علی(ع) و امام حسین(ع) با وجود تعداد اندک پشت ایشان ایستادند و او را تنها نگذاشتند و فرهنگ و مکتب اسلام ناب را نهادینه کردند و همچنان این مقابله تا فروپاشی نظام سلطه ادامه دارد.

نماینده بهشهر تصریح کرد: البته با فروپاشی این نظام سلطه ، شاید نظام سلطه ای دیگر شکل بگیرد اما تا زمانی که تاریخ هست و چرخ زمانه می چرخد مقابله با سلطه گری و استعمار ادامه دارد و مسلمانان وظیفه دارند با بصیرت، آگاهی و برنامه ریزی در این مسیر ایستادگی و مقاومت کنند.

وی خاطرنشان کرد: عصاره انقلاب اسلامی ولایت فقیه است و باید همه گوش به فرمان ایشان باشیم و نباید مردم به دلیل مسائلی مانند فتنه، تحریم و فیش های حقوقی بالای برخی مدیران که در کشور مطرح می شود از نظام جمهوری اسلامی دلسرد شوند.

شاعری افزود: ورود به مسائل حاشیه ای موجب از بین رفتن وحدت و یکپارچگی و ایجاد تفرقه میان مردم می شود و استعمارگران از این آب گل آلود ماهی می گیرند تا اثبات کنند که نظام جمهوری اسلامی توان مدیریت کشور را ندارد اما مسلمانان باید امید آن ها را مأیوس کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آنجایی که دشمن نمی تواند در ایران به جنگ سخت بپردازند به دنبال ایجاد جنگ نرم است و به همین دلیل در کشور مسائل حاشیه ای را ساماندهی می کند، تاکید کرد: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی ایران است و به همین دلیل دولت، مجلس و مردم باید پشت سر رهبری متحد و همدل و هم جهت باشند و اجازه ذره ای نفوذ و رسوخ را به بیگانه ندهند.

شاعری با اشاره به اینکه رسیدگی به پروژه های نیمه تمام اولویت اول شرق مازندران است، افزود: در شهرستان بهشهر 563 پروژه عمرانی نیمه تمام وجود دارد که نیاز به حدود هزار میلیارد تومان اعتبار است که در حال تنظیم و برنامه ریزی آن ها با استانداری و وزارت خانه ها هستیم تا مسائلی مانند توسعه صنعت و مقابله با بیکاری و حل مشکل آب به سامان برسد.

وی تصریح کرد: با وجود همه مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد باید حداقل های امور معیشتی مردم فراهم شود که این امر نیازمند مدیریت جهادی است.


انتهای پیام