• کار در چند قدمی کرونا
 • روزهای پایانی سال ۹۸ در تهران
 • آخرین جلسه هیات دولت در سال ۱۳۹۸

  آخرین جلسه هیات دولت در سال ۱۳۹۸

  آخرین جلسه هیات دولت، چهارشنبه ۲۸ اسفند به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری و وزرای کابینه برگزار شد. پس از جلسه رییس جمهور و اعضای هیات دولت از تمبر «یادبود تلاشگران خط مقدم مبارزه با کرونا» رونمایی کردند.

 • کرمان در شرایط «کرونایی»

  در خانه بمانیم

  کرمان در شرایط «کرونایی»

  با ورود ویروس کرونا به استان کرمان باعث به وجود آمدن وضعیت اضطراری و اعمال محدودیت‌هایی از جمله تعطیلی اصناف غیرضروری بازار و خیابان‌های اطراف آن شده است و با این‌که تنها چند روز به آغاز سال نو نمانده بازار تعطیل و خلوت شده است .اعمال محدودیت‌های ترافیکی و زوج و فرد کردن خیابان های منتهی به بازار از جمله محدودیت‌هایی دیگریست که اعمال شده است.

 • قزوین در شرایط «کرونایی»

  در خانه بمانیم

  قزوین در شرایط «کرونایی»

  همه ساله در هفته‌های پایانی اسفندماه در شهر قزوین تب و تاب آغاز سال نو در شهر حس می‌شد و شلوغی خیابان‌ها به اوج خود می‌رسید به گونه‌ای که جای سوزن انداختن در معابر، مراکز خرید و بازارهای روز نبود، اما امسال شیوع ویروس کرونا همه چیز را تحت شعاع قرار داده و بسیاری از شهروندان قزوینی با توجه به توصیه‌ها و نکات بهداشتی خود را قرنطینه خانگی کرده‌ و به غیر از موارد ضروری از خانه خارج نمی‌شوند تا این ویروس هر چه سریعتر ریشه‌کن شود، اما هنوز هم جمعیت اندکی از مردم بی‌توجه به هشدارها، نکات بهداشتی، به زندگی عادی خود می‌پردازند.

 • افتتاح قطعات آزاد راه شهید همت – کرج با حضور رییس جمهوری

  افتتاح قطعات آزاد راه شهید همت – کرج با حضور رییس جمهوری

  مراسم افتتاح قطعات ۲ و ۳ آزاد راه شهید همت – کرج، سه شنبه ۲۷ اسفند با حضور حسن روحانی، رییس جمهوری برگزار شد.

 • مشهد در شرایط «کرونایی»

  در خانه بمانیم

  مشهد در شرایط «کرونایی»

  طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، تا یکشنبه ۲۵ اسفندماه، تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان رضوی به ۵۶۸ تن رسیده که فقط ۱۴۳ نفر از این تعداد در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. به گفته مقام‌های وزارت بهداشت، روند شیوع کرونا در ایران همچنان رو به رشد و صعودی است. اصلی‌ترین توصیه، در کنار رعایت موارد بهداشتی، ماندن در خانه یا در واقع اجرای قرنطینه خانگی داوطلبانه است. با توجه به اعلام شرایط اضطراری در مشهد، عده‌ای از مردم هنوز این بیماری را جدی نگرفته‌اند و همچنان به پرسه‌ها و ترددهای گاه غیرضروری خود در شهر و در میان مغازه‌ها و معابر ادامه می‌دهند.

 • «کرونا ویروس» بلای جان اقتصاد
 • افتتاح بیمارستان صحرایی کووید ۱۹ در بندرعباس

  افتتاح بیمارستان صحرایی کووید ۱۹ در بندرعباس

  بیمارستان صحرائی "شهید فاطمی" با همکاری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و نیروی دریایی سپاه در محوطه جلوی ساختمان سوختگی شفا مجتمع درمانی و آموزشی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس برپا شده بود عصر امروز(۲۶ اسفندماه) به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان با ظرفیت پذیرش ۳۶ بیمار و دارای شامل بخش اورژانس و پذیرش موقت بیماران با مشکلات تنفسی است که بیماران پس از تریاژ و ویزیت توسط طب اورژانس در صورتی که نیاز به انجام بررسی و آزمایش‌های تکمیلی داشته باشند به صورت موقت در این بیمارستان بستری می شوند.

 • شیراز در شرایط «کرونایی»
 • عملیات مه‌پاشی و ضدعفونی «سپاهان شهر» اصفهان

  عملیات مه‌پاشی و ضدعفونی «سپاهان شهر» اصفهان

  در راستای پیشگیری از شیوع و مقابله با ویروس کرونا، عملیات مه‌پاشی و ضدعفونی «سپاهان شهر» اصفهان انجام شد. در این عملیات معبرهای شهری و مکان‌های عمومی همچون ایستگاه‌های اتوبوس، بانک‌ها و ... این شهر توسط نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی اصفهان و اکیپ ضدعفونی و پیشگیری از کرونا شهرداری اصفهان ضدعفونی شد.

 • دوری از ویروس

  در خانه بمانیم

  دوری از ویروس

  وقتی با دشمنی می‌جنگی که آن را نمی‌بینی احتیاط بیش‌ از هر عامل دیگری در حفظ سلامتی موثر خواهد بود. ازدحام موثرترین راه انتقال ویروس‌هاست و شهری که می‌خواهد از ویروس‌ فاصله بگیرد باید این عامل موثر را از بیماری دور کند. قرنطینگی خانگی و خالی کردن شهر از تردد غیر ضروری همان چیزی است که باید اتفاق بیفتد تا شهر در برابر این بیماری ایمن شود.  عکس‌های این گزارش تصاویری است از خیابان‌های خلوتی که از ویروس فاصله گرفته‌اند.  این گزارش در ساعات غیر اداری این خیابان‌ها تهیه شده است تا روایتگر «باید»ها باشد و نه الزاما «هست»ها.

 • آماده سازی بیمارستان‌های صحرایی در مازندران

  آماده سازی بیمارستان‌های صحرایی در مازندران

  به علت کمبود امکانات و ظرفیت رو به تکمیل بیمارستان‌های استان مازندران تصمیم به ایجاد بیمارستان‌های صحرایی در سالن‌های ورزشی این استان گرفته شده است. در حال حاضر سالن ورزشی امام علی حبیبی قائمشهر که با مشارکت فرمانداری و خیرین این شهر در حال تکمیل شدن است. بیماران بعد از بهبودی نسبی در این سالن با امکاناتی که در نظر گرفته شده دوران نقاهت را سپری می‌کنند و مجموعه فرهنگی شهدای مخابرات بابل با دو سالن مجزا برای بانوان و آقایان در نظر گرفته شده تا چهار روز پایانی دوران نقاهت را در آنجا حضور داشته باشند.

 • تبریز در شرایط «کرونایی»

  تبریز در شرایط «کرونایی»

  همه ساله در هفته‌های پایانی اسفندماه تب و تاب آغاز سال نو در زیر پوست شهر حس می‌شد و شلوغی خیابان‌ها به اوج خود می‌رسید به گونه‌ای که جای سوزن انداختن در معابر، مراکز خرید و بازارهای روز نبود، اما امسال در حالی به استقبال سال نو می‌رویم که کشورمان درگیر مهمانی ناخوانده‌ی چینی به نام "کرونا" است. بسیاری از شهروندان تبریزی با توجه به توصیه‌ها و نکات بهداشتی خود را قرنطینه خانگی کرده‌ و به غیر از موارد ضروری از خانه خارج نمی‌شوند تا این ویروس هر چه سریعتر ریشه‌کن شود، اما هنوز هم جمعیت اندکی از مردم تبریز بی‌توجه به هشدارها، نکات بهداشتی، به زندگی عادی خود می‌پردازند.

 • بهشت معصومه قم در روزهای «کرونایی»
 • تعطیلی بازار اراک برای مقابله با «کرونا»

  در خانه بمانیم

  تعطیلی بازار اراک برای مقابله با «کرونا»

  با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان مرکزی، براساس مصوبه قرارگاه زیستی استان مرکزی مبنی بر جلوگیری از تجمعات در سطح شهر، بازار تاریخی و مجتمع‌های تجاری اراک از یکشنبه ۲۵ اسفند تا پایان سال ۹۸ تعطیل شدند.

 • رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا توسط ارتش

  رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا توسط ارتش

  رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا، یکشنبه ۲۵ اسفند توسط قرارگاه پدافند زیستی ارتش و با حضور کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

 • جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت با نمایندگان فعال اقتصادی

  جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت با نمایندگان فعال اقتصادی

  جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان فعالان اقتصادی یکشنبه ۲۵ اسفندماه با حضور حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد.

 • تهران در شرایط "کرونایی"
 • تعطیلی بازار تبریز برای مقابله با «کرونا»

  در خانه بمانیم

  تعطیلی بازار تبریز برای مقابله با «کرونا»

  کسبه بازار تبریز در راستای کمک به کنترل ویروس کرونا و یاری رساندن به گروه پزشکی به صورت کاملا خودجوش با نصب اطلاعیه‌ای بر روی مغازه های خود به مدت سه روز از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ اسفندماه اقدام به تعطیلی کسب و کار خود کردند.

 • ضدعفونی بازار بزرگ تبریز

  ضدعفونی بازار بزرگ تبریز

  در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تیم های عملیاتی ضد عفونی سازمان آتش نشانی تبریز، عملیات گروهی ضد عفونی بازار تاریخی تبریز را انجام دادند.

 • بیمارستان آیت‌الله خوانساری، خط مقدم مبارزه با «کرونا» در اراک

  بیمارستان آیت‌الله خوانساری، خط مقدم مبارزه با «کرونا» در اراک

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت، بیمارستان‌ آیت‌الله خوانساری اراک در لیست بیمارستان‌های مرجع رسیدگی به این بیماری قرار گرفت. اکنون ظرفیت بخش های در نظر گرفته شده برای پذیرش و درمان بیماران کرونایی در هر دو ساختمان این بیمارستان تکمیل شده‌ است. تا روز گذشته، ۲۱ اسفندماه، ۴۴۷ نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا و ۶۹ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌ و ۱۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

 • بازار تهران در روزهای «کرونایی» آخر سال
 • پشت درهای بسته آزمایشگاه تشخیص کرونا
 • هجوم ملخ‌ها به مزارع آبادان

  هجوم ملخ‌ها به مزارع آبادان

  از روز یکشنبه (۱۸ اسفندماه) سه گله میلیونی ملخ فضای آبادان را پر و در این شهرستان ریزش کردند. در حال حاضر عملیات سمپاشی در این منطقه آغاز شده است اما با توجه به اینکه این منطقه مسکونی است، امکان سمپاشی هوایی با هواپیما وجود ندارد و در این زمینه عملیات سمپاشی زمینی و سمپاشی هوایی به وسیله پهپاد در حال انجام است.

 • افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مهدی باکری در ارومیه

  افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مهدی باکری در ارومیه

  بیمارستان صحرایی ۲۰۰ تخت خوابی شهید مهدی باکری در ارومیه افتتاح شد که تمام خدمات بیمارستانی را شامل می‌شود و قابلبت افزایش ظرفیت تا ۱۰۰۰ تخت در سطح استان را دارا است.

 • زندگی در شرایط «کرونایی» - ساری

  زندگی در شرایط «کرونایی» - ساری

  خیابان‌های شهر «ساری» در استان مازندران که هر ساله در این روزها بازار شلوغ و پر از حس زندگی را به خود می‌دید، امسال به علت شیوع ویروس کرونا روزهای تلخ و سرشار از سکوت را تجربه می‌کند. مردم اغلب در خانه هایشان حضور دارند و برای خریدهای ضروری بیرون می‌روند. بازار نیز خلوت شده و بسیاری از کسبه برای حفظ سلامتی خود و همشهریانشان مغازه ها را تعطیل کرده‌اند. دریا و جنگل هم پذیرای مسافر نیست. اما در این میان هستند افرادی که بدون توجه به هشدارها این ویروس خطرناک را جدی نگرفته اند و به زندگی عادی خود می‌پردازند.

 • نقاهت‌گاه بهبود یافتگان «کرونا» در قم

  نقاهت‌گاه بهبود یافتگان «کرونا» در قم

  نقاهتگاه ۸۰۰ تخت خوابی «یاوران مهدی» قم از روز یکشنبه ۱۸ اسفند، با پذیرش ترخیص شدگان مبتلا به کرونا آغاز به کار کرد. بهبود یافتگان و بیماران ترخیص شده از بیمارستان های قم که باید حداکثر به مدت ۱۴ روز برای عدم انتشار ویروس قرنطینه شوند در صورت تمایل و نبود مکان مناسب در منزل مسکونی خود به این مرکز مراجعه می‌کنند. و پس از بهبودی کامل و مرتفع شدن خطر انتقال ویروس به جمع خانوادگی خود بازمی‌گردند.

 • هویت جدید خیابان تاریخی«چهارباغ عباسی» اصفهان
 • ضد عفونی بازار و معابر عمومی سیرجان

  ضد عفونی بازار و معابر عمومی سیرجان

  در پی شیوع ویروس کرونا در حال حاضر ۴۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری و تحت مراقبت هستند. درشهرستان سیرجان با وجود پانزده مورد مشکوک هنوز آماری از ابتلای قطعی اعلام نشده، اما نیروهای شهرداری سیرجان جهت پیشگیری از انتقال این ویروس به صورت مداوم به ضدعفونی بازار و معابر عمومی می پردازند.