برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • مغازه‌های باز و بسته در تهران
 • شوشتر، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  شوشتر، نوروز ۹۹

  هر ساله شهر شوشتر میزبان خیل عظیمی از مسافران نوروزی است که این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند. با این حال نوروز ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمامی اصناف و ادارات و دانشگاه ها و غیره و اعلام ممنوعیت ارائه خدمات به مسافران نوروزی حال و هوای متفاوتی را به خود گرفته است. تمامی ادارات و اصناف تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند و حضور مردم در شهر به شدت کاهش یافته است. با این حال تعدادی از هم وطنان بی توجه به اعلامیه های بهداشتی در مجامع حضور می یابند.

 • جوانان، کرونا، شجاعت مرگبار!
 • اراک، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  اراک، نوروز ۹۹

  با گسترش ویروس کرونا، شهر اراک در نوروز ۱۳۹۹ همچون شهرهای دیگر کشور چهره‌ای متفاوت به خود گرفته است. بازار و مجتمع‌های تجاری اراک و برخی کارخانه‌ها نظیر آذراب تعطیل شده و مسافران برای گذر از شهر، از کمربندی شمالی عبور داده‌ می‌شوند. حالا اماکن تفریحی و گردشگری نیز تعطیل شده و قرار است در روزهای پایانی تعطیلات، محدودیت‌ها تشدید شود.

 • کیش، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  کیش، نوروز ۹۹

  با توجه به فرا رسیدن سال نو جزیره زیبای کیش یکی از مکان‌های گردشگری استان هرمزگان است که هر سال شاهد حضور میلیونی مردم و گردشگران از سراسر کشور بوده ولی امسال با توجه به وضعیت کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا از رونق افتاده است

 • مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت‌خوابی ارتش در تهران

  مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت‌خوابی ارتش در تهران

  مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت خوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شده است. بر اساس اعلام ارتش، این مجموعه طی دو روز برپا شده و ظرفیت افزایش هزار تخت دیگر را نیز دارد. در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها، بیماران مبتلا به ویروس کرونا برای ادامه روند درمان به این مجموعه منتقل می‌شوند.

 • کرج، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم /

  کرج، نوروز ۹۹

  با شیوع بیماری کرونا شهر کرج امسال نوروزی متفاوتی را سپری می‌کند. مغازه‌ها و مراکز تجاری تعطیل و خیابان‌ها کم تردد است. پارک‌ها و بوستان‌ها خلوت و تنها عده‌ی در آن‌ها به ورزش و پیاده روی مشغول هستند.

 • بازید رییس مجلس از مجموعه درمانی ضد کرونای نیروی زمینی سپاه

  بازید رییس مجلس از مجموعه درمانی ضد کرونای نیروی زمینی سپاه

  صبح امروز پنجشنبه ۷ فروردین ماه علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، از مجموعه درمانی ضد کرونای نیروی زمینی سپاه و روند اجرای رزمایش دفاع بیولوژیکو و عملیات شهدای مدافع سلامت ، در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه بازدید و سخنرانی کرد .

 • اصفهان، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  اصفهان، نوروز ۹۹

  هر ساله شهر اصفهان میزبان خیل عظیمی از مسافران نوروزی است که این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند. با این حال نوروز ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمامی اصناف و ادارات و دانشگاه ها و غیره و اعلام ممنوعیت ارائه خدمات به مسافران نوروزی حال و هوای متفاوتی را به خود گرفته است. تمامی ادارات و اصناف تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند و حضور مردم در شهر به شدت کاهش یافته است. با این حال تعدادی از هم وطنان بی توجه به اعلامیه های بهداشتی در مجامع حضور می یابند. عکس: آریا جعفری / عاطفه قوامی فرد

 • قم، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  قم، نوروز ۹۹

  با شیوع و تداوم ویروس کرونا، شهر مقدس قم در نوروز ۱۳۹۹ همچون شهرهای دیگر کشور چهره‌ای متفاوت را به خود گرفته است. با تعطیلی حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران دو مرکز اصلی زیارتی استان، موجب حضور برخی از مردم و زائران پشت درهای بسته برای زیارت شده است. بازارها اکثرا تعطیل و مردمی که از خانه نشینی خسته‌اند به فضاهای سبز اطراف شهر مراجعه می‌کنند.

 • مغازه دارانی که کرونا را دور می‌زنند

  مغازه دارانی که کرونا را دور می‌زنند

  با وجود دستور رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی مبنی بر تعطیلی مراکز خرید، پاساژها و بازارها تا پانزدهم فروردین ماه برای پیشگیری از شیوع کرونا، همچنان برخی از فروشندگان به دلیل نبود ساز و کارهای حمایتی کرونا، را دور زده و با سرپیچی از این دستور، مغازه‌هایشان را باز نگه داشته‌اند.

 • تبریز، نوروز ۹۹

  /درخانه بمانیم/

  تبریز، نوروز ۹۹

  تبریز یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی ایران بوده که هر سال نوروز پذیرای مسافران زیادی از سراسر ایران است. اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، حال‌ و هوای متفاوتی دارد. با توجه به افزایش آمار ابتلا به بیماری در این شهر، مردم این روزها را در خانه‌هایشان می‌گذرانند و "در خانه ماندن" را بهترین روش برای مبارزه با کرونا می‌دانند. این روزها اماکن تاریخی و گردشگری، کوچه‌های قدیمی و خیابان‌های شهر خالی از مسافر است.

 • کمک‌های بشر دوستانه کشور چین به ایران در راستای مقابله با ویروس کرونا

  کمک‌های بشر دوستانه کشور چین به ایران در راستای مقابله با ویروس کرونا

  کمک‌های بشر دوستانه کشور چین در راستای مقابله با ویروس کرونا چهارشنبه ۶ فروردین ماه به ایران تحویل داده شد.

 • رزمایش دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه

  رزمایش دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه

  رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه، با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شد.

 • جلسه هیات دولت - ۶ فروردین

  جلسه هیات دولت - ۶ فروردین

  جلسه هیات دولت، چهارشنبه ۶ فروردین‌ماه با حضور رییس جمهوری و وزیران در ساختمان حافظیه برگزار شد.

 • سکوت قزوین
 • یزد، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  یزد، نوروز ۹۹

  یزد یکی از شهرهای توریستی ایران است که هر سال نوروز پذیرای مسافران زیادی از سراسر ایران است. این شهر تاریخی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا حال‌ و هوای متفاوتی دارد. با توجه به افزایش آمار ابتلا به بیماری در این شهر و بحرانی شدن وضعیت در تمام شهرهای کشور، مردم این روزها را در خانه می‌گذرانند و آن را بهترین روش برای مبارزه با کرونا می‌دانند. این روزها جاذبه‌های تاریخی و گردشگری، کوچه‌های قدیمی و خیابان‌های شهر خالی از مسافر است.

 • جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رییس جمهوری

  جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رییس جمهوری

  ستاد ملی مبارزه با کرونا صبح امروز سه شنبه 5 فروردین ماه ، با حضور رئیس‌جمهوری و اعضای دائمی این ستاد تشکیل جلسه داد.

 • قشم، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  قشم، نوروز ۹۹

  با توجه به فرا رسیدن سال نو شهر قشم یکی از مکان‌های گردشگری استان هرمزگان است که هر سال شاهد حضور میلیونی مردم از سراسر کشور بوده ولی امسال با توجه به وضعیت کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا از رونق افتاده است

 • کرونا، دربند، درکه
 • تعطیلی بازارهای مشهد در پی شیوع کرونا

  /در خانه بمانیم/

  تعطیلی بازارهای مشهد در پی شیوع کرونا

  با دستور رییس جمهور و بر اساس مصوبات ملی در خصوص جلوگیری و انتشار ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال، کلیه مجتمع‌های تجاری و واحدهای صنفی مشهد، به جز صنوف مرتبط با مواد غذایی، نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی و میوه‌فروشی‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

 • اولین جلسه هیات دولت در سال ۹۹ - ۴فروردین

  اولین جلسه هیات دولت در سال ۹۹ - ۴فروردین

  اولین جلسه هیات دولت در سال ۱۳۹۹ تشکیل شد در این جلسه بحث‌هایی راجع به مسائل کرونا ،اقداماتی که شده و اقداماتی که باید انجام بگیرد و نیز به مسائل بودجه و آنچه در سال جدید، به عنوان جهش تولید مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

 • ساحل بندرعباس در شرایط کرونایی نوروز ۹۹

  ساحل بندرعباس در شرایط کرونایی نوروز ۹۹

  با توجه به فرا رسیدن سال جدید و شیوع بیماری کرونا در بندرعباس یکی از مکانهای تفریحی شهر این روزها شاهد خلوت ترین روزهای خود است درحالی که همه ساله در روزهای سال جدید سیل عظیم جمعیت را در خود جای میداد ولی امسال با وجود شیوع ویروس کرونا در بندرعباس این جمعیت به پایین ترین حد خود در سالهای اخیر و حتی بعضی از سواحل شهر بندرعباس به طور کامل تعطیل شده اند.

 • «گنجنامه» همدان در شرایط کرونایی - نوروز ۹۹
 • بهار در مزارع استان گلستان

  بهار در مزارع استان گلستان

  آغاز بهار همیشه یادآور شروعی دوباره است. شروع یک صفحه دیگر از زندگی. با شروع این فصل زیبا طبیعت نیز از خواب زمستانی بیدار شده و زندگی را آغاز می کند. در این بین باغ ها و مزارع با رنگ های زیبا، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می‌کند. گلهای زرد کلزا و رنگ قرمز ، صورتی ، سفید و هزاران رنگ دیگر در شکوفه های درختان میوه در پهنای سبز جوان که تازه از زمین روییده به راستی یاد آور عظمت بی همتای خداوند است. این گزارش که از باغ ها و مزارع استان گلستان تهیه شده تنها گوشه ای بسیار کوچک از تولد طبیعت است.

 • ایران زیباست؛مرداب "قادیکلای بزرگ" قائم‌شهر

  ایران زیباست؛مرداب "قادیکلای بزرگ" قائم‌شهر

  قادیکلای بزرگ، مرکز دهستان علی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر است که در فاصله ۶ کیلومتری از مرکز شهر و ۲ کیلومتری از حریم جنوب شرقی شهر قرار دارد. روستای قادیکلای بزرگ با مساحت حدود ۲ کیلومتر مربع که با جنگل‌های اطرافش حدود ۱۵ کیلومتر می‌شود بزرگترین روستای شهرستان قائم شهر است. این مرداب در میان درختان بسیار بلند و منطقه جنگلی در فاصله حدود ۵ کیلومتری روستا قرار دارد و در هر فصل از سال جلوه خاصی به خود می‌بخشد.

 • لحظه تحویل سال در بیمارستان رازی اهواز، خط مقدم کرونا در خوزستان

  لحظه تحویل سال در بیمارستان رازی اهواز، خط مقدم کرونا در خوزستان

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت بیمارستان رازی اهواز در لیست بیمارستان‌های مرجع رسیدگی به این بیماری قرار گرفت و به حالت آماده‌باش درآمد. اکنون بیمارستان رازی به عنوان تنها بیمارستان تخصصی عفونی، خط مقدم مبارزه با کرونا در خوزستان است. پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان رازی، لحظه تحویل سال خود را در کنار بیماران کرونایی جشن گرفتند.

 • تحویل سال نو در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی

  تحویل سال نو در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی

  تعداد زیادی از شهروندان مشهدی و زائران، صبح امروز اول فروردین ۹۹، سال نو را در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز کردند. این در حالی است که به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به توصیه مقامات وزارت بهداشت و با تصمیم تولیت آستان مقدس رضوی از شامگاه دوشنبه ۲۶ اسفند، ورود زائران به حرم مطهر رضوی ممنوع و تمامی خدمات این آستان مقدس برای عموم مردم به حالت تعلیق درآمده است. همچنین شب گذشته طی اطلاعیه‌ای از عموم مردم خواسته شد تا از اجتماع در اطراف حرم رضوی خودداری کنند.  

 • قم در شرایط «کرونایی»

  قم در شرایط «کرونایی»

  در آخرین روزهای بهمن ماه نخستین مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و در شهر قم شناسایی شدند و هشدارهای ایمنی و حفاظتی اعلام و توسط اکثر مردم اجرا شدند، ولی متاسفانه همچنان افرادی هستند که به اصول بهداشتی توجهی نکرده و خود، خانواده و جامعه را به خطر می اندازند. از طرفی به دلیل تبلیغات سوء و نادرست در فضای مجازی، ترسی نابجا از این ویروس در برخی از مردم بوجود آمد که خود موجب تضعیف روحیه مردم و خصوصا بیماران شد.

 • جلسه سران قوا با روسای کمیته‌های اصلی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا

  جلسه سران قوا با روسای کمیته‌های اصلی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا

  جلسه سران قوا با روسای کمیته‌های اصلی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا پنجشنبه ۲۹ اسفندماه در ساختمان حافظیه برگزار شد.