• چهارشنبه / ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99020301826
  • خبرنگار : 50249

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی خبر داد؛

تدارک 50 هزار دقیقه برنامه در ماه رمضان

تدارک 50 هزار دقیقه برنامه در ماه رمضان

ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: 50 هزاردقیقه برنامه درصداوسیمای خراسان رضوی برای ضیافت ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است.

محسن نصرپور با بیان این مطلب اظهار کرد: این برنامه‌ها با هدف همراهی هرچه بیشتر با روزه داران و برآوردن نیاز شبکههای مختلف سراسری و مراکز استان‌ها، برای پخش از صدا و سیما، رادیو سراسری زیارت، رادیو دری و فضای مجازی آماده شده است.

وی افزود: بهره‌گیری از همجواری با مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام فرصت مناسبی را برای همراهی دل‌های مشتاق میلیون‌ها ایرانی در فضای معنوی ماه مبارک رمضان فراهم میآورد. در همین راستا و باتوجه به شیوع ویروس کرونا و حضور نیافتن زائران و مشتاقان حضرت ثامن الحجج (ع) در بارگاه ملکوتی آن امام، مرکز خراسان رضوی امسال برای بهره‌مندی از فضای معنوی ماه مبارک در مجاورت با امام مهربانی‌ها و اتصال دل‌های مشتاق به زیارت امام رئوف در اقصی نقاط کشور، حداکثر توان خود را به کار می‌گیرد.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی تاکید کرد: امسال مراسم جزء خوانی و ترتیل کلام الله مجید از حرم امام رضا علیه السلام با حضور قاریان صاحب سبک  به صورت زنده ولی بدون حضور زائران و مجاوران از سیمای خراسان رضوی و دیگر شبکه‌های سراسری و استانی به صورت روزانه پخش خواهد شد.

نصرپور افزود: همچنین با توجه به اهمیت تدبر در قرآن و مفاهیم آن، امسال برنامه تفسیر قرآن سوره محمد(ص) با حضور حضرت آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس به تهیه کنندگی عبدالرزاق رمضان نژاد از سیمای خراسان رضوی تولید و پخش خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مراسم احیاء شب‌های قدر مخاطب میلیونی از سراسر کشور دارد، گفت: برنامه‌های احیا در حرم رضوی در 3 شب قدر به مدت 240 دقیقه همه مراسم از جمله قرائت دعای جوشن کبیر، سخنرانی، مداحی و مراسم احیاء و قرآن سر گرفتن را به طور کامل پوشش می‌دهد.

نصرپور با اشاره به برنامه‌های دیگرصدا وسیمای خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان افزود: "سفره های همدلی" عنوان ویژه برنامه جذاب و متنوعی است که در 30 قسمت 120 دقیقه‌ای و به صورت زنده از سیمای خراسان رضوی پخش می‌شود. این برنامه با بخش‌های متنوعی از جمله افطاری ساده، مباحث معارفی و اخلاقی، انعکاس دلنوشته‌های روزه داران، ارتباط با سایر شهرها، آداب و رسوم مرتبط با روزه داری، ارتباط با حرم مطهر، تفسیر نهج البلاغه و قرآن به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور و اجرای مهدی مقدم روی آنتن می رود.

وی گفت: همچنین برنامه "بهار مهربانی" عنوان ویژه برنامه سحرگاهی سیمای خراسان رضوی است که در 30 قسمت 110 دقیقه‌ای شامل بخش های متنوعی از جمله  مباحث کارشناسی، سخن بزرگان و دعای ابوحمزه به تهیه کنندگی محمدرضا امیری میهمان خانه‌های علاقه‌مندان خواهد بود.

نصر پور افزود: «نسیم سحری»  نیز عنوان برنامه سحرگاهی رادیو مشهد است که به طور زنده و هر سحر به مدت 110 دقیقه با بخش‌های متنوع به تهیه کنندگی رضا سلیمانی و نویسندگی مهدی میری مقدم و جمیله توکلی از صدای مرکز خراسان رضوی پخش می‌شود.

وی گفت: تلاوت قرآن، گزارش از حرم مطهر رضوی، آشنایی با آداب و رسوم مردم خراسان رضوی در سحرهای ماه مبارک رمضان، قرائت ادعیه، ترجمه فرازهایی از دعای ابو حمزه ثمالی، اعلام لحظه اذان صبح به افق مراکز شهرستان‌های خراسان رضوی، پخش دعای سحر، اذان و نماز صبح، پخش دعای روزهای ماه مبارک رمضان، دعای عهد از جمله بخش‌های متنوع این برنامه معنوی است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: «صدای ربنا» عنوان ویژه برنامه افطار صدای خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان است که به صورت زنده از حرم حضرت رضا علیه السلام به روی آنتن می رود .

نصرپور عنوان کرد: این برنامه نیز دارای بخش‌های جذابی همچون نمایش، آداب و رسوم اقوام مختلف در ماه مبارک رمضان، گزارش از استان‌ها، قرائت کلام الله مجید و اذان و همچنین انعکاس برنامه‌های حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام است.

وی گفت: برنامه  "بهشت اجابت" هرشب به مدت 150 دقیقه و با اجرای میثم مسرور به صورت زنده پخش خواهد شد و "نسیم وصل"  نیز عنوان ویژه برنامه‌ای است که هر شب ضمن شرح دعای افتتاح، مخاطبان را میهمان این دعا خواهد کرد. این برنامه به تهیه‌کنندگی محمد گلگونی هرشب به صورت زنده و از حرم حضرت رضا علیه السلام از ساعت 22 تا 22 و 55 دقیقه و با کارشناسی حجت الاسلام دکتر رضایی پخش می‌شود.

مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی افزود: «مراسم ویژه شب‌های احیا» در رادیویی زیارت نیز از جمله نقاط عطف ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان است که با توجه به برگزاری مراسم احیاء بدون حضور مردم در حرم‌ها و بقاء متبرک، اقدام به پخش کامل مراسم این شب‌ها از حرم حضرت رضا علیه السلام می کند. این برنامه‌ها از ساعت 21 تا 1 بامداد به صورت زنده پخش خواهد شد. همچنین "نسیم بهشت" عنوان برنامه ویژه سحرگاهی شبکه زیارت است که  به‌صورت زنده اجرا خواهد شد. این برنامه با توجه به زمان متغیر اذان صبح در ماه مبارک رمضان، از 45 دقیقه پیش از اذان آغاز و به ارائه سبک زندگی اسلامی  توسط دکترصادقیان می پردازد.

نصرپور بیان کرد: «صحن خانواده» عنوان ویژه برنامه ظهرگاهی شبکه زیارت به تهیه کنندگی طیبه تناکی است که با بهره‌گیری از مباحث جذاب و متنوع، موضوع مبتلا به این ایام را با پوشش 2 پویش #مثل_مسجد و #خانه_ات_آباد را به صورت زنده دنبال می‌کند. "صحن خانواده" همه روزه از ساعت 11 الی 13 به مدت 130 دقیقه  پخش می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: «بشارت» نام مسابقه جذاب و آموزشی قرآنی است که ضمن آموزش روخوانی و روان خوانی و مفاهیم قرآنی، مسابقه‌ای جذاب را به صورت تلفنی بین مخاطبان و شنوندگان برنامه برگزار می‌کند. این برنامه همه روزه از ساعت ۱۷:۱۵ تا ۱۸ به مدت 45 دقیقه  برای کلیه گروه‌های سنی به ویژه نوجوانان و جوانان پخش خواهد شد.

وی گفت: «قرائت ترتیل قرآن مجید» همه روزه در 2 بخش بعد از اذان صبح و همچنین ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه به صورت زنده از حرم حضرت رضا علیه السلام پلی از آستان آن حضرت به درگاه الهی و جلابخش دل‌های مشتاقان است و «به وقت لبخند» برنامه جذاب و متفاوت دیگری از رادیوزیارت است که پیرامون راه‌های شاد زیستن مومنانه و لذت درکنارهم بودن به وسعت خانه‌های ایران اسلامی با بهره گیری از نظرات کارشناسان فرهنگی، پویش #به_وقت_لبخند را ترویج می کند. این برنامه شاد و جذاب هر روز به مدت 10 دقیقه از ساعت 18  پخش خواهد شد.

نصر پور تاکید کرد: همچنین برنامه های "بهارخوان"، "به رنگ خدا"، "درس‌هایی از قرآن"، "یک آیه یک نکته"، "یک آیه یک قصه"، "آشنایی با سوره‌ها"، "آشنایی با جزء ها"، "مدیریت در قرآن"، "راه‌نامه نهج البلاغه"، "صحیفه سجادیه" و ادعیه‌های مربوط و مناسب ایام ماه مبارک رمضان همچون "دعای ابوحمزه ثمالی"، "مناجات حضرت علی علیه السلام" و "دعای هر روز ماه مبارک رمضان" و نمایش‌های مذهبی از جمله دیگر برنامه‌هایی است که در فواصل مختلف از رادیو سراسری زیارت پخش خواهد شد.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی همچنین افزود: "سفره کرم" نام  برنامه 40 دقیقه‌ای ویژه افطارهای ماه مبارک رمضان، "نجواهای رمضانی" به مدت 10 دقیقه، ترتیل قرآن کریم، ویژه برنامه رمضانی در وادی نور، برنامه ضربان ( با موضوع مراقبت‌های بهداشتی و سلامت ) از جمله ویژه برنامه‌های رادیو دری برون‌مرزی صدا و سیمای خراسان رضوی در ماه ضیافت الله است.

بر اساس گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، وی افزود: معاونت فضای مجازی خراسان رضوی نیز در استقبال از ماه مبارک رمضان، 100 عکس‌نوشته، 20 پوستر، 10 اینفوگرافی، 4 نماهنگ پویش رمضان، 20 کلیپ و ویدیو، بازتولید 100 ویدیو کوتاه به همراه 16 موشن گرافیک، 20 پادکست به همراه نشر حداقل 1500 مطلب شامل خبر، متن، ادعیه، مناجات، و سایر مطالب مرتبط با ماه مبارک رمضان در کانال‌ها و سایت‌ها بارگذاری خواهد کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.