• یکشنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۴
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 99011708700
  • خبرنگار : 71605

از سوی رؤسای واحدهای استانی دانشگاه آزاد مطرح شد

برگزاری روزانه ۳۰۰ کلاس مجازی در استان مرکزی/طرح‌های دانش‌بنیان واحد اصفهان برای مهار کرونا

برگزاری روزانه ۳۰۰ کلاس مجازی در استان مرکزی/طرح‌های دانش‌بنیان واحد اصفهان برای مهار کرونا

بر اساس دستورالعمل‌های صادره از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و به منظور مهار ویروس کرونا، کلاس‌های واحدهای این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر اسحاق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از برگزاری روزانه کلاس‌های آموزش مجازی در واحدهای این استان خبر داد.

وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌های صادره از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و به منظور مهار ویروس کرونا، کلاس‌های واحدهای دانشگاه در سطح استان اردبیل به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: بر این اساس فعالیت‌های آموزشی واحدها تعطیل نیست و دو هزار و ۷۰۰ شناسه درسی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به سامانه واحد الکترونیکی دانشگاه انتقال داده شده و دانشجویان می‌توانند به صورت مجازی و روزانه از کلاس‌های آموزشی خود استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه ۸۰ درصد کلاس‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح واحدها و مراکز استان اردبیل به صورت مجازی در حال فعالیت است، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی‌های لازم در این خصوص به دانشجویان استان داده شده و مسئولان واحدهای دانشگاه در سطح استان به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند. همچنین شماره تماس‌هایی به منظور پاسخگویی و رفع مشکل دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های مجازی در اختیار آنان قرار داده شده است.

رسولی خاطرنشان کرد: پشتیبانی قوی به صورت شبانه‌روزی در واحدهای استان در حال فعالیت است تا دانشجویان بدون هیچگونه مشکلی و با کیفیت بالا بتوانند از کلاس‌های آموزش مجازی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تهدید ویروس کرونا توانسته به فرصتی برای ارتقای توانمندی‌های الکترونیکی و هوشمندسازی دانشگاه تبدیل شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه با دارا بودن بستر خوبی از اقدامات الکترونیکی، توانسته کلاس‌های مجازی خود را به نحو مطلوبی برگزار کند. این در حالی است که پس از رفع ویروس کرونا و عادی شدن شرایط، کلاس‌های حضوری و عملی برگزار خواهند شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه جلساتی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به منظور بهبود برگزاری کلاس‌های مجازی برگزار شده است، اظهار کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان تمام توان خود را برای برگزاری مطلوب این کلاس‌ها به کار خواهند گرفت تا فعالیت‌های آموزشی دانشگاه بدون وقفه تداوم یابد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بتوانند کارنامه خوبی از برگزاری کلاس‌های مجازی ارائه دهند.

برگزاری متوسط روزانه ۳۰۰ کلاس آموزش مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد استان مرکزی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی نیز از برگزاری متوسط روزانه ٣٠٠ کلاس آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین کلانتری خلیل آباد با بیان اینکه سلامتی و حفظ جان دانشجویان و اساتید بسیار اهمیت دارد، گفت: در این راستا و برای مهار ویروس کرونا آموزش غیر حضوری و مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی به اجرا در آمده است.

وی افزود: در اسفندماه سال ۹۸، بر اساس دستورالعمل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، کمیته آموزش مجازی استان و واحدها تشکیل شد تا آموزش مجازی به بهترین نحو در واحدها و مراکز برگزار شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه در هر واحد مسؤول آموزش مجازی تعیین شده و به ازای هر ۵۰۰ نفر دانشجو در واحدها یک نفر به عنوان پشتیبان فنی وجود دارد، گفت: اطلاع‌رسانی‌های لازم در این مورد به اساتید و دانشجویان انجام شده است تا کوچکترین مشکلی در اجرا ایجاد نشود.

کلانتری با بیان اینکه زمینه اجرای آموزش مجازی در نیمه دوم اسفندماه ۹۸ در مرکز استان و واحدها فراهم شد، گفت: با مساعدت واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش‌ها از پنجم فروردین ماه شروع شد و کلاس‌ها مطابق برنامه آموزشی نیمسال دوم ۹۹-۹۸ به صورت برخط شروع شده است و به طور متوسط در روز ۳۰۰ کلاس آموزش مجازی در ۱۶ واحد و مرکز و ۳ مرکز سما در استان برگزار شده و در روزهای پرتراکم نیز بیش از ۵۰۰ کلاس آموزش مجازی در استان برگزار می‌شود.

وی افزود: مباحث تئوری دروس عملی به خصوص کلاس‌های کارگاهی، آزمایشگاهی، تربیت بدنی، زبان انگلیسی، نقشه کشی، معماری و ... توسط اساتید در شرایط فعلی تدریس می‌شود و در تیر و مرداد کلاس‌های عملی به صورت حضوری و فشرده بر اساس دستورالعمل‌های جدید دانشگاه برگزار خواهد شد.

دکتر کلانتری خاطر نشان کرد: این یک فرصت بی‌نظیر برای تحول در آموزش غیرحضوری است و باید بتوانیم زیر ساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانشگاه را تقویت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: در حال حاضر کلاس‌های آموزش مجازی در تمام واحدهای استان در حال برگزاری است.

اجرای طرح‌های دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اصفهان به منظور مقابله با ویروس کرونا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز از پیشبرد طرح‌های دانش‌بنیان در راستای مقابله با ویروس کرونا در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر پیام نجفی با اشاره به برگزاری کلاس‌های مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: بر اساس دستورالعمل‌های صادره از سوی سازمان مرکزی کلاس‌های مجازی از اسفند ماه سال گذشته در سطح واحدهای استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه آموزش مجازی برای دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به تدریج از اسفندماه سال پیش گسترش کمی و کیفی داشته است، گفت: در حال حاضر این کلاس‌ها در تمام واحدهای سطح استان در حال برگزاری است و دانشجویان می‌توانند از محتوای این کلاس‌ها استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در ایام تعطیلات عید سال جاری نیز کلاس‌های مجازی در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی فعال بود، اظهار کرد: مسئولان واحدهای دانشگاه به صورت مداوم و با فعالیت شبانه‌روزی در حال ارتقای کیفیت برگزاری کلاس‌ها هستند تا دانشجویان از این جهت با مشکلی مواجه نشوند.

نجفی افزود: آموزش‌های متعدد و جلسات کارشناسی پی درپی برای مسئولان برگزاری کلاس‌های مجازی برگزار شد تا دانشگاه بتواند با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود مطلوب‌ترین خدمات را به دانشجویان ارائه دهد.

وی با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های مجازی یک فرصت برای دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: ما باید بتوانیم از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کرده و در آینده از کلاس‌های مجازی به عنوان فضای کمک آموزشی و تکمیلی استفاده کنیم. البته دانشگاه آزاد اسلامی در این مورد بسیار خوب عمل کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در بحث مقابله با ویروس کرونا دانشجویان، بسیج دانشجویی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بسیار فعال بوده‌اند، گفت: در این زمینه فعالیت‌هایی از جمله ضبط و پخش کلیپ‌های آموزشی، کمک به غربالگری، تولید و توزیع مواد ضدعفونی در مناطق محروم و ... از سوی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان صورت گرفته است.

نجفی با اشاره به اینکه این واحد دانشگاهی در بحث دانش‌بنیان نیز فعالیت‌هایی جدی در زمینه مقابله با ویروس کرونا انجام داده است، گفت: در این زمینه چند طرح دانش‌بنیان خوب وجود دارد که امیدواریم بتواند به سلامت مردم کشور کمک کند؛ از جمله این طرح‌ها می‌توان به دستگاه‌های استریل محیط با روش‌های لیزری، تولید ماسک، تولید کلیدهای غیرلمسی، تولید دستگاه‌های غربالگری با توجه به دمای بدن و توجه به گیاهان دارویی در این حوزه اشاره کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بتواند در بخش دانش‌بنیان طرح‌های مذکور را پیش برده و جهش خوبی به سمت دانشگاه حل مسأله داشته باشد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.