• یکشنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۱:۱۱
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99011708330
  • خبرنگار : 50311

معاون رئیس جمهور:

مشکلات کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد ملی کرونا پیگیری می شوند

مشکلات کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد ملی کرونا پیگیری می شوند

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون پارلمانی رئیس جمهور و معین استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابله با ویروس کرونا گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد عملکرد موفقی در خصوص مقابله با کرونا داشته و مشکلات ارائه شده از جمله اینترنت و وسایل حفاظتی کادر درمانی را در نشست ستاد ملی کرونا به جد پیگیری خواهم کرد.

"حسینعلی امیری"از تلاش ها و زحمات استاندار، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان، سپاه، هلال احمر، سمن ها و سایر مسئولان تشکر کرد و گفت: مردم تاکنون مشارکت و همراهی خوبی داشتند و این همدلی مردم جای تقدیر دارد.
امیری با اشاره به اینکه به صورت روزانه وضعیت ویروس کرونا در کشورهای مختلف و استان های کشور را رصد می کنم، افزود: تاکنون این مسئله در کشور به خوبی مدیریت شده است.
وی با تاکید بر اینکه جان حتی یک نفر برای ما بسیار با ارزش است، اظهارکرد: باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا از درگیر شدن سایر افراد با این بیماری جلوگیری کنیم.
معاون پارلمانی رئیس جمهور و معین استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد عملکرد موفقی داشته و مشکلات ارائه شده از جمله اینترنت و وسایل حفاظتی کادر درمانی را در نشست ستاد ملی به جد پیگیری خواهم کرد.
امیری با تاکید بر اینکه شخص رئیس جمهور به صورت روزانه وضعیت را رصد می کند، اظهار کرد: می طلبد برای کاهش نفوذ این ویروس با توجه به شرایط بومی و نظرات کارشناسی شده پروتکل های بهداشتی در هر منطقه تدوین و رعایت شود.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۴ درصد مردم این استان در بحث کروناویروس غربالگری شده اند.
حسین کلانتری ادامه داد: تعداد تخت های ICU استان در سال ۹۲، ۳۸ تخت بود و اکنون به ۱۳۶ تخت افزایش پیدا کرده که شاهد رشد ۲۰۰ درصدی هستیم.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۲، ۷۰۰ تخت در بیمارستان های استان وجود داشت، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی در استان فعال است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز از سوی سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت بیمارستان های گچساران و بهمئی در چند ماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند و می توان از این ظرفیت ها استفاده کرد.
کلانتری از زحمات حوزه بهداشت و درمان استان تشکر کرد و بیان کرد: بهورزان و مراقبین سلامت در مسئله غربالگری در مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته در حال خدمت رسانی به مردم هستند و نیروهای هلال احمر، بسیج، سپاه پاسداران و دانشگاه علوم پزشکی به صورت ۲۴ ساعته مبادی ورودی و خروجی استان را کنترل می کنند.
وی از تلاش های سازمان مردم نهاد، نماینده ولی فقیه در استان، نیروی انتظامی، فرمانداران، دهیاران، شهرداران و بخشداران نیز تشکر و تصریح کرد: ۹۴ درصد جمعیت استان در بحث کویید ۱۹ غربالگری شده اند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از آغاز دور دوم غربالگری در این استان خبر داد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد نخستین استان کشور است که مرحله دوم غربالگری را شروع کرده و با توجه به این غربالگری ها میزان مراجعه مردم به بیمارستان ها کاهش چشمگیری داشته است و در دور دوم تاکنون ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر غربالگری شدند که از این تعداد ۵ هزار نفر مادر باردار بودند.
کلانتری با اشاره به اینکه میانگین کشوری بیماریابی از هر ۱۰۰ هزار نفر یک صد تست انجام می شود، اظهار کرد: در کهگیلویه و بویراحمد از هر ۱۰۰ هزار نفر تعداد ۴۰۰ نفر نمونه گیری می شوند که در استان ۴ برابر میانگین کشوری نمونه گیری انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه در پیک کویید ۱۹ در استان از هر ۱۰۰ نفر، تست ۱۶ نفر مثبت اعلام می شد، خاطرنشان کرد: این میزان اکنون کاهش یافته و از هر ۱۰۰ نفر، تست ۵ نفر مثبت اعلام می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از آماده سازی ۲۸۵ تخت نقاهتگاهی برای کمک به روند درمان بیماران کرونایی خبر داد و عنوان کرد: امکان قرنطینه نقاهتگاهی بیماران کرونایی در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت فراهم شده است.
کلانتری به برگزاری ویدئو کنفرانس با فرمانداران و مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های استان اشاره کرد و گفت: در این نشست مقرر شد فرمانداران به صورت روزانه آمار بیماران را از مراکز بهداشتی دریافت کرده و در صورت نیاز به تامین سایر نیازهای بیماران هماهنگی های لازم با بهزیستی، کمیته امداد، هلال احمر و بسیج را انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه شرایط استان مطلوب بود و ورود افرادی از سایر استان ها به کهگیلویه و بویراحمد موجب انتقال بیماری به استان شد، بیان کرد: پیگیری های لازم برای رعایت موارد بهداشتی از سوی افرادی که در قرنطینه خانگی هستند انجام می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تلاش های ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به خاطر تخصیص یک دستگاه تولید ماسک به استان تشکر کرد و افزود: انتظار می رود ما را برای تامین تجهیزات موردنیاز نیروهای درمانی یاری کنید.
کلانتری از راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: روزانه ۴۵ نمونه تست در این آزمایشگاه انجام می شود.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیروهای بسیج، هلال احمر، سپاه پاسداران با محوریت دانشگاه علوم پزشکی اقدامات مطلوبی انجام دادند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: میزان تردد استان در ۱۳ فروردین ماه امسال نسبت به ۱۳ بدر سال گذشته ۷۸ درصد کاهش داشته و از تمام پارک ها و تفرجگاه های استان در این روز بازدید میدانی انجام شد.
کلانتری از همکاری و مشارکت مردم استان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تشکر کرد و اظهار کرد: تصادفات جاده ای نوروز ۹۹ در استان ۵۵ درصد کاهش یافت.
وی خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه از مبادی ورودی استان برگشت داده شدند.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار اجرای طرح کمپین در خانه می مانیم تا پایان فروردین ماه شد و گفت: پیشنهاد می شود در راستای اقناع سازی عمومی با کمک صدا و سیما، رسانه ها و فضای مجازی اقدام شود.
کلانتری با اشاره به اینکه کارخانه الکل سازی استان بعد از یک دهه دوباره راه اندازی شد، عنوان کرد: برای پیشگیری از بیماری کرونا خط تولید واحد تولیدی استان را به تولید ژل و مواد ضدعفونی تغییر دادیم.
وی از تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ ماسک در استان با مشارکت کمیسیون امور بانوان استانداری، بسیج، سپاه و سمن ها خبر داد.
همچنین "حجت الاسلام سید نصیر حسینی" نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ضمن تقدیر از تلاش های استاندار، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، سپاه، هلال احمر، سمن ها، روحانیون، نیروی انتظامی و ...، تصریح کرد: شیب ابتلا و مرگ و میر کرونا در کشور به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر نزولی است.
وی گفت: باوجود شرایط تحریم ها دولت عملکرد خوبی داشته و امید است باتوجه به همکاری مردم و با همدلی بیش تر بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رفتار مردم ستودنی است، اظهارکرد: باید از زحمات کادر بهداشت و درمان به صورت ویژه تقدیر کرد.
"پرویز یزدان‌پناه" سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز خواستار تامین کادر درمانی مورد نیاز مجموعه بهداشت و درمان استان شد و گفت: ۴۷ درصد مجموعه پرسنل بهداشت و درمان رسمی هستند و ۵۳ درصد دیگر را نیروهای طرح و شرکتی تشکیل می دهند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نشست ویدئو کنفرانس اعضای ستاد استانی مدیریت و پیشگیری مقابله با ویروس کرونا با امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، یزدان پناه افزود: انتظار می رود امکانات مورد نیاز و تجهیزات برای پزشکان فوق تخصص در استان کهگیلویه و بویراحمد تامین شود.
انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.