• دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۱:۰۵
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98112820217
  • خبرنگار : 71506

قهرمانی روسیه در کشتی آزاد اروپا با ۵ طلا، ۲ نقره و یک برنز

قهرمانی روسیه در کشتی آزاد اروپا با ۵ طلا، ۲ نقره و یک برنز

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی اروپا همانند کشتی فرنگی با قهرمانی قاطع روسیه به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت‌های ۵ وزن دوم و نهایی کشتی آزاد قهرمانی اروپا ۲۰۲۰ که در رم، پایتخت ایتالیا برگزار شد، نمایندگان روسیه صاحب ۲ مدال طلا شدند و آزادکاران ایتالیا، ترکیه و گرجستان نیز مدال‌های طلای ۳ وزن دیگر را از آن خود کردند.

در پایان این رقابت‌ها و پس از برگزاری مبارزات ۱۰ وزن، روسیه با کسب ۵ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز و مجموع ۸ مدال در ۱۰ وزن با ۱۸۶ امتیاز بر سکوی نخست اروپا ایستاد. آذربایجان با یک نقره و ۴ برنز و مجموع ۱۱۶ امتیاز دوم شد و گرجستان نیز با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز و مجموع ۹۵ امتیاز سوم شد. ترکیه نیز با همین تعداد مدال و ۹۵ امتیاز و به‌دلیل یک عنوان پنجمی کمتر نسبت به گرجستان در رده چهارم این رقابت‌ها جای گرفت. ۳ مدال طلای دیگر این مسابقات نیز از آن بلاروس، لهستان و ایتالیا شد.

پیش از این روسیه در کشتی فرنگی نیز بر سکوی نخست این رقابت ها قرار گرفت.

نتایج دیدارهای فینال و رده‌بندی ۵ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی اروپا به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم:

فینال: الکساندر بوگومویف (روسیه) ۳ - بکا لومتادزه (گرجستان) ۲

رده‌بندی: آرسن هاراتونیان(ارمنستان) ۱۰ - گئورگیس پلیدیس(یونان) صفر

نیکولای اوخلوپکُف(رومانی) ۳ - اینتیگام ولیزاد (آذربایجان) یک

۷۴ کیلوگرم:

فینال: فرانک چامیزو (ایتالیا) ۵ - ماگومدرسول گازیماگمدُف (روسیه) ۳

رده‌بندی: سونر دمیرتاش (ترکیه) ۵ - مراد کوراماگمدُف(مجارستان) صفر

آوتاندیل کنچادزه(گرجستان) ۸ - میروسلاو کایرُف(بلغارستان) صفر

۸۶ کیلوگرم:

فینال: آرتور نایفونُف (روسیه) ۴ – مایلس امینه (سن‌مارینو) صفر

رده‌بندی: بوریس ماکوئف (اسلواکی) ۷ - آخمد ماگامایف (بلغارستان) ۶

رسول تسیخایف (بلاروس) ۵ - لارس شافل (آلمان) ۴

۹۲ کیلوگرم:

فینال: سلیمان کارادانیز (ترکیه) ۳ - ساموئل شرر (سوئیس) صفر

رده‌بندی: اصلانبک آلبارُف( آذربایجان) ۲ - ایراکلی تسیتوری( گرجستان) صفر

امرحاجی محمدُف(بلاروس) ۷ - مارزپت گالستیان (ارمنستان) یک

۱۲۵ کیلوگرم:

فینال: گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۱۱ - روبرت باران (لهستان) صفر

رده‌بندی: جمال‌الدین ماگمدُف (آذربایجان) ۴ - لوان بریانیدزه (ارمنستان) ۲

بالدان سژیپُف (روسیه) ۴ - الکساندر خوتسیانیوسکی (اوکراین) یک

اسامی نفرات برتر پنج وزن نخست این رقابت‌ها نیز به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- عظمت توسکایف (روسیه) ۲- سلیمان آتلی (ترکیه) ۳- هورست لیهر (آلمان) و استیون میچیچ (صربستان)

۶۵ کیلوگرم: ۱- کوربان شیرایف (روسیه) ۲- نیورگان اسکریابین (بلاروس) ۳- علی رحیم‌زاده (آذربایجان) و اریک آروشانیان (اوکراین)

۷۰ کیلوگرم: ۱- ماگومدمراد گادجیف (لهستان) ۲- آقاحسین مصطفی‌یف (آذربایجان) ۳- حیدر یاووز (ترکیه) و میهایل ساوا (مولداوی)

۷۹ کیلوگرم: ۱- ماگومدحبیب کادزی محمدُف (بلاروس) ۲- ماگومد رمضانُف (روسیه) ۳- واسیلی میخایلُف (اوکراین) و جبرئیل حسنُف (آذربایجان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- عبدالرشید سعداله‌یف (روسیه) ۲- آلبرت ساریتُف (رومانی) ۳- ابراهام کونیدو ریوانو (ایتالیا) و الیزبار اودیکادزه (گرجستان)

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.