• جمعه / ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۴
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98102720838
  • خبرنگار : 50031

امام جمعه شیراز:

اعجاز ملت ایران سحر استکبار را باطل می‌کند

اعجاز ملت ایران سحر استکبار را باطل می‌کند

ایسنا/فارس امام جمعه شیراز با اشاره به بخشی از سوره مبارکه یونس در خصوص مواجهه حضرت موسی(ع) با ساحرانی که فرعون به کار گرفته بود و عجز آنان در مقابل پیامبر خدا، تاکید کرد که اعجاز ملت ایران بار دیگر سحر استکبار و ترامپ به عنوان فرعون زمان را باطل خواهد کرد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ دیماه شیراز در ادامه مباحث هفته‌های گذشته پیرامون ایمان به خداوند و ویژگی‌های انسان مومن، به فراز و نشیب‌های هفته‌های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: در هفته‌های اخیر شاهد صحنه‌هایی بودیم که بسیار بسیار بزرگ و عظیم بود.

او با یادآوری اینکه مراسم تشییع جنازه سردار سپهبد شهید سلیمانی و حمله موشکی به عین‌الاسد، ۲ یوم‌الله ماندگار بود که در آن مردم نشان دادند پای ارزش‌های خود ایستاده‌اند و مقاومت را در دستورکار دارند و بینی استکبار را هم به خاک می‌مالند، گفت: البته روزهای سخت و ناگواری هم داشتیم که تلخی آن در کام ما ماند؛ جان باختن عده‌ای در کرمان و سقوط هواپیمایی که عزیزانی از این ملت در آن بودند.

او با تاکید براینکه براساس دستور قرآن کریم همه باید به خداوند توکل داشته باشیم و بگوئیم که آنچه خدا خواسته‌ است را انجام داده‌ایم و باقی ارزشی ندارد اگر پیروز شویم، موفق بوده‌ایم و اگرنه برای آخرت خود توشه‌ای اندوخته‌ایم.

امام جمعه شیراز، اقدامات دشمنان نظام در فضای مجازی و دروغ‌پردازی‌های آنان را به سحر تشبیه و تاکید کرد که حقیقت جامعه ایران، همان جمعیت میلیونی حاضر در مراسم بدرقه و تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

او گفت: امروز دست رهبر عظیم‌الشان ما که در دست امام زمان قراردارد، ید بیضا است ؛ حرکت که می‌کند جمعت امت اسلامی از کشمیر تا شاخ آفریقا را به دنبال اشاره‌اش می‌کشد و تمام توطئه‌های استکبار را خرد کرده به زباله دان تاریخ می‌ریزد.

وی با بیان اینکه خداوند با ملت ایران است و کار مصلحان را درست می‌کند، گفت: انقلاب ما برای اصلاح جهان از کفر و بی‌خدایی و بی اخلاقی و فساد و فحشا و منکرات است.

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه دست خدا این مردم را یاری می‌کند،‌ اتحاد و وحدت مردم را کار خداوند دانست و تاکید کرد: ما مردم مواجه می‌شویم که شیطان ما را می‌ترساند، در این صحنه‌ها عمده ابزار شیطان خالی کردن دل مومنان است، غیر از این چیزی ندارد.

او گفت: عده‌ای قلیل مرتب می‌گویند بیایید کارمان را با آمریکا و کشورهای اروپایی درست کنیم، آنها باید متوجه شده باشند که این مسلمانی نیست، مسلمان فقط توکل به خداوند دارد؛ توکل را باید در خود تقویت کنیم.

او با بیان اینکه گام‌های بلندی برداشته‌ایم اما هدف خیلی متعالی است، گفت: رسیدن به هدف استقامت و مقاومت و تحمل سختی می‌خواهد، سختی‌ها به گونه‌ای است که حتی برخی پیشگامان انقلاب را هم به چالش می‌کشد.

امام جمعه شیراز گفت: گاهی آزمون‌هایی که پیش می‌آید، نظیر سیل و تحریم و ... آزمایش و فشارهایی است که پیش می‌آید و شاید بگوئیم پس کی پیروز می‌شویم؛ اما خداوند تاکید دارد که پیروزی شما نزدیک است.

او گفت: روزی که ترامپ دستور ترور شهید سلیمانی فکر نمی‌کرد ۲۵ میلیون زیر جنازه او می‌رود، اگرنه اینگونه نمی‌کرد؛ چه کسی دلها را اینطرفی کرد، خداوند؛ اگر غیراز خداوند بگوئیم و بخواهیم اشتباه است. این مسیر را با توکل خدا ادامه بدهید، همانگونه که بنی‌اسرائیل در زمان موسی(ع) توکل و دعا کردند که ما وسیله آزمایش ظالمان نشویم؛ معانی مختلفی برای این دعا وجود دارد اما هدایت ظالمان بیشتر مد نظر است.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: عمده هدف از عین‌الاسد این بود که می‌توانیم بزنیم و نخواستیم کشته سازی کنیم؛ این نوعی کمال مردم است که به فکر آخرت و خداوند است؛ ما با هیچ ملتی سر دشمنی نداریم، اما با استکبار سرستیز داریم؛ چرا مستکبران نمی‌گذارند ملتها آزاد باشند تا مسیر خود را انتخاب کنند.

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در فارس در خطبه دوم نماز جمعه شیراز با اشاره به وقوع سیل در شرق و بخشی از جنوب کشور، از حرکت خوب مردم فارس و شیراز و مسئولان قدردانی و اضافه کرد: جمعیت قابل توجهی از نیروهای هلال‌احمر و بسیج و موکب‌های حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به محل اعزام شده‌اند.

او در عین حال تاکید کرد که تلاش‌های انجام شده در کمک به سیلزدگان بسیار خوب بوده است اما هنوز کافی نیست، نیازهای موجود را بسیار بیشتر از اقدامات انجام شده دانست و از همه مردم خصوصا خیران دعوت به همراهی در تامین مایحتاج مردم سیلزده کرد.

امام جمعه شیراز همچنین از جامعه کامیون‌داران و تشکل‌های حمل و نقلی درخواست کرد که برای انتقال هدایای جمع‌آوری شده در شیراز و فارس، همراهی و کمک کنند.

آیت‌الله دژکام در ادامه با اشاره به حادثه سقوط هواپیما و ابراز تاسف از وقوع این حادثه دلخراش بیان تسلیت به خانواده‌های عزادار، گفت: ظاهرا ۱۰ نفر از قربانیان این حادثه از مردم استان فارس بوده‌اند که باید به خانواده‌های آنان مجددا تسلیت گفت و درخواست کرد که ما را شریک غم خود بدانند و امیدوار بود که مردم متدین و بافرهنگ شیراز و فارس همانگونه که در روزهای گذشته مراسم‌هایی را برگزار کرده و با این عزیزان همراهی و همدردی کردند، در ادامه نیز آداب اینگونه برنامه‌ها را به جا آورند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تاکید براینکه دشمن در این جریانات هم قصد موج‌سواری را داشته و دارد، گفت: دشمن قصد داشت که یکی از ارکان قدرت و اقتدار ملی یعنی نیروهای مسلح، موشکی و سپاه محترم پاسداران را که از خدوم‌ترین نهادها محسوب می‌شود، زیر سئوال ببرد.

او ضمن تاکید براینکه مردم این توطئه را نیز خنثی کرده و می‌کنند، گفت: این همان حیله‌ای است که رهبر معظم انقلاب قبلا تذکر داده‌بودند، جنگ شناختی، اینکه می‌خواهند دشمن را دوست و دوست را دشمن جلوه دهند؛ لذا باید از سپاه پاسداران و نیروهای مسلح حمایت جدی داشته باشیم و داریم؛ به همه کسانیکه فکر می‌کنند می‌توانند ملت ایران را فریب دهند اعلام کرده و می‌کنیم که هرچه تلاش کنید نمی‌توانید دشمنی ما با استکبار را به دشمنی داخلی و با نیروهای داخلی تبدیل کنید.

امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به تداوم فرآیند انتخابات، موضوع بررسی صلاحیت‌ها را اقدامی قانونی دانست که طی سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون روند تکاملی خوبی را هم طی کرده است و همچنان این روند ادامه دارد.

او با بیان اینکه بررسی صلاحیت‌ها مسئله‌ای ضروری است؛ گفت: هیچ کس نمی‌تواند بگوید کرسی مجلس را می‌دهیم به کسی که حداقل‌های لازم را نداشته باشد؛ کرسی مجلس جایگاهی بین‌المللی است و احتمال خطرهای سیاسی، امنیتی، اقتصادی و ... وجود دارد. با همه اینکه تایید صلاحیت هست گاهی گلایه‌هایی وجود دارد، حال اگر همین هم نبود چه می‌شد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه فرآیند بررسی صلاحیت‌ها گسترده و در حال تکمیل بوده است، خاطرنشان کرد: برخی از تحلیلگران از این نکته غافل می‌شوند که ما نظامی را ساختیم و مدام در حال تکمیل آن هستیم؛ فرآیند احراز صلاحیت‌ها در حال تکمیل است، اما قاعدتا باید تکمیل‌تر بشود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.