• شنبه / ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۸
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98101410937
  • خبرنگار : 71584

از پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید «قاسم سلیمانی» تا تمهیدات شهرداری برای روز تشییع

از پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید «قاسم سلیمانی» تا تمهیدات شهرداری برای روز تشییع

شناسایی ۱۰۱ پد بالگرد در برج‌های تهران/تدوین آئین نامه جدید پدهای بالگرد، وجود ۲۵۰۰۰ نفر در لیست انتظار پیوند، امکان واگذاری سرپرستی سگ‌های بلاصاحب به شهروندان، رفع موضوعاتی که محور درخواست استیضاح وزیر شده بود، بازگشت موتورسیکلت‌سازان به قانون هوای پاک، ۴ نقطه احتمالی برای بوی نامطبوع تهران و ... از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا طی امروز (۱۴ دی) هستند.

به گزارش ایسنا، امروز (۱۴ دی ماه) بیش از ۵۰ خبر، مصاحبه و گزارش در اداره اجتماعی ایسنا منتشر شد که مهم‌ترین خبرهای امروز در ادامه می‌آید و با کلیک روی تیتر آن‌ها می‌توانید متن کامل خبر را بخوانید:

تمهیدات شهرداری تهران برای مراسم تشییع پیکر سردار شهید «قاسم سلیمانی»

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار «قاسم سلیمانی» خبر داد.

غلامحسین محمدی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به جلسه ظهر امروز معاونین شهردار تهران در مورد اتخاذ تهمیدات ویژه مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی که با ریاست شهردار تهران برگزار شد، گفت: شهرداری تهران عمیقا با مردم شهر تهران در سوگ از دست دادن سردار شهید قاسم سلیمانی همراه است و از همان لحظات ابتدایی انتشار خبر شهادت، شهردار تهران دستور دادند که کلیه بخش‌های مرتبط برای گرامیداشت و زنده نگهداشتن یاد و نام این شهید وارد عمل شوند.

پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید سردار «قاسم سلیمانی»

عضو سابق شورای شهر تهران به اعضای شورای شهر پنجم پیشنهاد کرد که بزرگراه آزادگان را به نام شهید سردار «قاسم سلیمانی» نامگذاری شود.

به گزارش ایسنا، اقبال شاکری عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در پی حمله تروریستی آمریکا، اظهار کرد: «نامگذاری معابر یا خیابانی به نام شهدا تنها به منظور پاسداشت و قدردانی از مجاهدت‌ها و ارج نهادن فداکاری آنها است. در پی شهادت عالی مقام سردار حاج قاسم سلیمانی و به پاس چندین دهه فداکاری وی،  به شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد می‌کنم بزرگراه آزادگان به نام وی نامگذاری شود.»

شناسایی ۱۰۱ پد بالگرد در برج‌های تهران/تدوین آئین نامه جدید پدهای بالگرد

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از برگزاری جلسات مختلف با سازمان هواپیمایی کشور در مورد احصاء شاخص‌های ایجاد و نصب پدهای بالگرد ساختمان‌های بلندمرتبه خبر داد.

مهدی صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت پدهای بالگرد در ساختمانهای پایتخت گفت: نصب پدهای بالگرد برای ساختمان‌های  بالای ۴۵متر الزام است و این مسئله به عنوان یکی از الزامات آتش نشانی در تأیید ساختمان‌های بلند مرتبه پیگیری می شود؛ چراکه در حال حاضر وسایل اطفای حریق برای ساختمان بلندمرتبه با بیش از  ۴۵متر ارتفاع جوابگو نیست؛ به همین علت داشتن پد بالگرد الزم است.

امکان واگذاری سرپرستی سگ‌های بلاصاحب به شهروندان

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از رهاسازی ۱۵۰ قلاده سگ ولگرد در مناطق امن و دور از مناطق مسکونی در فاز دوم اجرای طرح رهاسازی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا تحصیلی با حضور در مرکز نگهداری سگ‌های ولگرد شهر تهران ضمن نظارت بر شیوه رهاسازی با بیان اینکه در راستای دستور شهردار تهران و تحقق شعار « تهران شهری برای همه» طرح ضربتی جمع آوری سگ های بلاصاحب در دستور کار شرکت ساماندهی مشاغل قرار گرفت، اظهار کرد: بحث محیط زیست و سگ های بلاصاحب موضوعی است که اخیرا در تهران در حال تبدیل شدن به یک بحران است.

وجود ۲۵۰۰۰ نفر در لیست انتظار پیوند

سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور انجام شد و قلب مردی ۳۴ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، برای پیوند به بیماری ۵۰ ساله به تهران منتقل شد.

به گزارش ایسنا، ‌سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور انجام شد که در این عملیات قلب مردی ۳۴ ساله که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، به مردی ۵۰ ساله و نیازمند پیوند قلب، در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران پیوند شد.

دارو؛ خط مقدم جنگ اقتصادی علیه ایران/ شهید کردن اسطوره‌های ملی نتیجه‌ای جز بی‌آبرویی دشمن ندارد

رییس سازمان غذا و دارو ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی، گفت: در جنگ اقتصادی ظالمانه‌ کنونی که با عنوان "تحریم" دشمن به ما تحمیل کرده، حوزه دارو در خط مقدم قرار دارد.

رایزنی‌ها آغاز شد؛ مجازات قاچاقچیان موادمخدر کاهش می‌یابد؟

چندی پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند میزان حداقل و حداکثر مجازات مرتکبان حمل و نگهداری مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش یابد؛ مصوبه‌ای که برخی از کارشناسان حوزه مقابله با مواد مخدر از آن استقبال و براین باورند که این مصوبه ابتکار موثری است که می‌تواند موجب کاهش جرائم در کشور شود، اما در این میان ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت اصلاح این موضوع آمادگی خود را برای همکاری با مجلس اعلام کرده است.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه اول دی‌ماه سال جاری مصوبه‌ای مقرر کردند که میزان حداقل و حداکثر مجازات مرتکبان حمل و نگهداری مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش می‌یابد. امیرعباس لطفی- سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگو با ایسنا، می‌گوید: در حال حاضر در مورد این موضوع، سردار مومنی- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ـ با ریاست مجلس شورای اسلامی صحبت و آمادگی ستاد را برای همکاری با مجلس شورای اسلامی جهت اصلاح این موضوع اعلام کرده‌اند.  

به دنبال شهادت سردار سلیمانی، خانه‌های جوانان سراسر کشور سیاه پوش شدند

به گفته معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تمام «خانه‌های جوانان» سراسر کشور به دنبال شهادت سردار قاسم سلیمانی سیاه پوش شدند.

محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: به دنبال شهادت سردار قاسم سلیمانی جوانان عضو تشکل‌های مردم نهاد به صورت خودجوش اقدام به سیاه پوش کردن خانه‌های جوانان وابسته به ادارات ورزش و جوانان کردند.

مدارس تهران دوشنبه تعطیل نیست/ لغو کلیه امتحانات به جز نهایی‌ها

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از لغو کلیه امتحانات داخلی و هماهنگ استانی به جز امتحانات نهایی در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه به علت برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر شهید قاسم سلیمانی در تهران خبر داد و گفت: تاریخ جدید امتحان از طریق مدرسه به دانش‌آموزان اعلام خواهد شد.

مسعود ثقفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در روز دوشنبه در تهران اظهار کرد: با توجه به برگزاری مراسم تشییع شهید سلیمانی و علاقه دانش آموزان به حضور در این مراسم، به اطلاع می‌رساند که کلیه امتحانات داخلی و هماهنگ استانی به جز امتحانات نهایی در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه لغو و تاریخ جدید از طریق مدرسه به دانش‌آموزان اعلام خواهد شد.

رفع موضوعاتی که محور درخواست استیضاح وزیر شده بود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام ظرفیتمان را به کار گرفتیم تا پرداختی‌ها به روز، دقیق و بدون تاخیر انجام شود گفت: بخش بزرگی از مطالبات معوق پرداخت شده است. پاداش پایان خدمت بازنشسته‌ها را تا آخر سال ۹۷ تسویه کردیم و بخش مهمی از بدهکاری معلمان خارج از کشور را جبران کردیم.

محسن حاجی میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره محورهای استیضاحش که چندی پیش در مجلس مطرح ولی منتفی شد اظهار کرد: به عنوان مثال یکی از محورهای استیضاح بدون معلم ماندن کلاس‌ها بود. ما چند نوبت کنترل کردیم و اکنون مشکلی وجود ندارد. نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم از تقریبا ۷۰۰ هزار معلمی که در اختیار داریم همه هر روز سرکار باشند؛ به هر حال ممکن است برخی بیمار شوند، سفر باشند یا گرفتار مشکلی شده و مرخصی گرفته باشند.

بازگشت موتورسیکلت‌سازان به قانون هوای پاک

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تفاهمنامه بین انجمن موتورسیکلت‌سازان و مراکز اسقاط گفت: بر اساس این تفاهمنامه تا پایان سال آینده ۱۴۰ هزار گواهی اسقاط در اختیار موتور سیکلت سازان قرار می‌گیرد.

مهدی میرزایی قومی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به تفاهمنامه‌ای که بین موتورسیکلت سازان و مراکز اسقاط منعقد شده است، اظهار کرد:‌ در آیین‌نامه اجرایی ماده ۲ قانون هوای پاک ماده‌ای در خصوص اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده وجود داشت ولی متاسفانه موتورسیکلت‌سازان سال گذشته اجرای این ماده را به تعویق انداختند و قرار شد که ۲۷ بهمن امسال اسقاط موتور سیکلت‌های فرسوده اجرایی شود.

از سرگیری اجرای دو پروژه احیای دریاچه ارومیه

مسئول واحد برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: با کمک مالی صورت گرفته از محل اعتبارات سنواتی مطالبات پیمانکاران تصفیه‌ خانه‌های تبریز و ارومیه پرداخت شد و عملیات اجرایی ساخت این دو تصفیه‌خانه‌ درحال انجام است.

به گزارش ایسنا علی حاجی‌مرادی تیرماه سال جاری گفته بود بزرگترین تصفیه‌خانه شمال غرب کشور که تا به حال احداث است، تصفیه خانه تبریز است که به‌تنهایی ۱۲۵ میلیون مکعب آب به دریاچه ارومیه منتقل می‌کند و سهم تصفیه‌خانه ارومیه از این کار ۵۳ میلیون متر مکعب است. یک تصفیه‌خانه در آذرماه سال جاری و دیگری اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد. او مهرماه سال جاری از توقف ساخت تصفیه خانه‌های تبریز و ارومیه که از طرح‌های احیای دریاچه ارومیه به شمار می‌رود، خبر داده بود.

۴ نقطه احتمالی برای بوی نامطبوع تهران

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران چهار نقطه احتمالی منشاء بوی نامطبوع در پایتخت را اعلام کرد.

رضا کرمی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد بررسی‌های انجام شده برای منشاء بوی نامطبوع در پایتخت گفت: برابر بررسی‌های انجام شده و گزارش‌های موجود چهار نقطه احتمالی برای منشاء بوی نامطبوع در پایتخت اعلام شده است و البته بررسی‌ها همچنان ادامه دارد. 

به گزارش ایسنا، ‌پنج تیتر خبر پربازدید امروز اداره اجتماعی به ترتیب زیر می‌آید که با کلیک روی آن‌ها می‌توانید متن کامل خبر را بخوانید:

پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید سردار «قاسم سلیمانی»

شناسایی ۱۰۱ پد بالگرد در برج‌های تهران/تدوین آئین نامه جدید پدهای بالگرد

سردار سلیمانی، اسوه مبارزه با تروریسم بود/آمریکا منتظر انتقام سخت باشد

پرچم اراضی عباس آباد سیاهپوش شد

مدارس تهران دوشنبه تعطیل نیست/ لغو کلیه امتحانات به جز نهایی‌ها

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.