• سه‌شنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۸
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98092620092
  • خبرنگار : 71432

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه

۳ گاز علت احتمالی بوی نامطبوع تهران / مدارس نمونه دولتی شهری باید جمع شوند

۳ گاز علت احتمالی بوی نامطبوع تهران / مدارس نمونه دولتی شهری باید جمع شوند

"دستگیری باند فروش صندلی‌های پزشکی دانشگاه آزاد، توضیح سازمان غذا و دارو درباره جمع‌آوری محرمانه داروهای یک شرکت داروسازی، مدارس نمونه دولتی شهری باید جمع شوند، لزوم بهره گیری از سامانه هشدار سریع زلزله در مترو، خدمات بهزیستی برای کودکانی که فرزندخوانده نمی‌شوند، جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی رانندگان وسایل باری اعلام شد و ۳ گاز علت احتمالی بوی نامطبوع تهران" از جمله مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، ‌تیتر برخی از مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در ادامه می‌آید که با کلیک روی آن‌ها می‌توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید:

رییس پلیس پایتخت خبر داد

دستگیری باند فروش صندلی‌های پزشکی دانشگاه آزاد

رییس پلیس پایتخت گفت: پنجمین مرحله از طرح کاشف توسط پلیس آگاهی از ابتدای هفته جاری اجرا شده و با تلاش همکاران در مجموع ٢٢۴ نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار دستگیر شدند.

توضیح سازمان غذا و دارو درباره جمع‌آوری محرمانه داروهای یک شرکت داروسازی

رییس سازمان غذا و دارو در مورد ریکال محصولات تولیدی سال گذشته برخی شرکت‌های دارویی گفت: نظارت‌ها در حوزه واردات و تولید دارو در ماه‌های اخیر تشدید شده، قاعدتاً تعداد موارد ریکال (جمع آوری) دارو را افزایش داده و در زمینه کیفیت و ایمنی دارو مسامحه‌ای در این سازمان صورت نخواهد گرفت.

سهم محیط‌بانان و قانون هوای پاک از بودجه ۹۹

رئیس مرکز برنامه، بودجه ارزیابی عملکرد و فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به رشد ۱۹ درصدی اعتبارات هزینه‌ای سازمان حفاظت محیط زیست در لایحه بودجه سال ۹۹، سهم محیط‌بانان و قانون هوای پاک در این لایحه را تشریح کرد.

گلایه هاشمی از بی‌توجهی مسوولان به مساله بوی نامطبوع و ازدحام مترو

رییس شورای شهر تهران از بی توجهی مسئولان به انتشار بوی نامطبوع و ازدحام در مترو گلایه کرد.

محسن هاشمی  صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه در هفته گذشته شاهد دو اتفاق ساده و تکراری از نظر مسئولان در سطح شهر تهران بودیم، گفت: واقعه اول انتشار مجدد بوی نامطبوع در فضای تهران بود و واقعه دوم، ازدحام شدید در برخی ایستگاه‌ها و قطارهای مترو که درباره هیچ یک از این دو واقعه شاهد تحرک خاص، ابتکار یا فعالیت ویژه‌ای از سوی مسئولان اجرایی نیستیم و به همین دلیل احساس کردم شاید این وقایع از نظر مسئولان ساده و تکراری به نظر برسد.

معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش :

مدارس نمونه دولتی شهری باید جمع شوند / فاصله ۱۰۰ منطقه با استانداردهای آموزشی

معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش مروری بر شکل گیری مدارس نمونه دولتی داشت و گفت: با توجه به اصولی چون عدالت آموزشی، خاستگاه شکل گیری گونه‌های مدارس، رویکرد فراگیر آموزش و... مدارس نمونه دولتی مناطق شهری حتما باید جمع و به مدارس عادی دولتی تبدیل شوند تا شاهد بازتولید عدالت در مدارس عادی باشیم. 

لزوم بهره گیری از سامانه هشدار سریع زلزله در مترو

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر بهره گیری از دستاوردهای هوشمند سازی در مجموعه برنامه‌های مدیریت بحران بر ضرورت پیش بینی سامانه هشدار سریع زلزله در فضاهای زیر سحطی و مترو تاکید کرد.

۳ چالش اجرای سندتحول بنیادین از سال ۹۰ تا کنون

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش به چالش‌های اجرای سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: برنامه زیرنظام‌های سند تحول دیر تدوین شد و با چالش‌هایی روبرو شدیم. در مواردی باعث تحریف سند شده‌ایم و پیام‌های سند به خوبی دریافت نشد.

مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد

ابلاغ برنامه مدیریت پسماند استان‌های شمالی از سوی رییس جمهوری

مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه «نقشه راه و برنامه اقدام راهبردی مدیریت پسماند استان‌های شمالی و ارائه برنامه عملیاتی» به تایید رییس جمهوری رسیده و دستور اجرای آن را ابلاغ کرده است، گفت: اجرای نظام‌مند این برنامه می‌تواند مشکلات زیست‌محیطی ناشی از پسماندها را در حداقل زمان ممکن کاهش دهد.

خدمات بهزیستی برای کودکانی که فرزندخوانده نمی‌شوند

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور خدمات ارائه شده به کودکان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی را از زمان حضور در مراکز تا بعد از خروج آنها از مراکز شبه خانواده را تشریح کرد.

سعید بابایی با اشاره به اینکه در برخی موارد به دلیل شرایط زندگی فرزند ممکن است این انتقال صورت نگیرد و در این صورت برنامه ریزی جهت توانمندشدن وی برای انتقال به زندگی مستقل انجام می‌شود، تصریح کرد: در این برنامه که معمولا از سنین ۱۳ تا ۱۵ سالگی آغاز می‌شود مهارت‌هایی مانند برقراری ارتباط، تصمیم‌گیری، جرات‌مندی و ... به همراه مدیریت زندگی شخصی، مدیریت مالی و سایر موارد مشابه به فرزند آموزش داده می‌شود.

پزشکان چند سالگی "بازنشسته" می‌شوند؟

بازنشستگی پزشکان از انجام فعالیت‌های پزشکی و درمان، موضوعی است که در کشورهای مختلف قوانین متفاوتی را به خود اختصاص داده است. برخی کشورها برای فعالیت پزشکی محدودیت سنی گذاشته‌اند و برخی هم به صورت دوره‌ای از پزشکان شاغل در شرایط ویژه آزمون‌های مهارتی جهت ارزیابی توان جسمی و روانی آنها می‌گیرند. حال سوال این است که پزشکان ایرانی چند سالگی بازنشسته می‌شوند و چه قوانینی در کشورمان در این حوزه وجود دارد؟

حناچی: آلودگی هوای تهران به مرحله خطرناک رسید

شهردار تهران معتقد است تمرکزگرایی در تهران به حدی است که آلودگی هوا در این شهر به نقاط خطرناکی رسیده و شب گذشته این آلودگی از عدد خطرناک ۲۰۰ پی‌پی‌ام نیز عبور کرد.

آثار مخرب مدارس سمپاد بر دانش‌آموزان

یک عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه وجود مدارس سمپاد آثار مخربی برای کسانی دارد که آنجا تحصیل می‌کنند گفت‌: همچنین این مدارس آثار مخربی برای دانش آموزانی دارد که در این مدارس نیستند و مورد مقایسه قرار می‌گیرند و اثر مخرب دیگر آن بر کل نظام آموزشی است.

جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی رانندگان وسایل باری اعلام شد

مدیرعامل بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی رانندگان وسایل باری را تشریح کرد. 

مهدی ریاحی‌فر با بیان اینکه رقم حق بیمه بر اساس بارنامه است گفت: سرانه درمان هر نفر ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و همچنین ۲۷ هزار و ۲۵۰ تومان نیزدر بخش تعهدات بیمه عمر و حادثه است. تا ۱۵ دی ماه زمان برای افزوده شدن فرزندان و افراد جدید به لیست قرارداد باز است.

استاندار تهران اعلام کرد

۳ گاز علت احتمالی بوی نامطبوع تهران / مهلت ۱۰ روزه برای ارایه گزارش کارگروه علمی

استاندار تهران درباره نتایج و تصمیمات اتخاذ شده در جلسه بررسی منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران توضیح داد.

انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه بررسی منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران، گفت: در این جلسه سه نوع گاز تشخیص داده شده که به ترتیب SO۲ و SH۲ و با احتمال کمتری آمونیاک بوده، البته متهم اصلی هنوز مشخص نشده است.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

خوردنی‌های ممنوع برای مبتلایان به التهاب مفاصل

حناچی: آلودگی هوای تهران به مرحله خطرناک رسید

پزشکان چند سالگی "بازنشسته" می‌شوند؟

تاثیر فلفل تند بر پیشگیری از حمله قلبی

هشدار؛ بالاترین رتبه‌های کنکور از آن دانش‌آموزان مدارس VIP شد

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.