• دوشنبه / ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۴
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98092519122
  • خبرنگار : 71564

در بسته اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید

از اعلام منبع بوی تهران طی فردا تا آن روی سکه کیک‌های آلوده

از اعلام منبع بوی تهران طی فردا تا آن روی سکه کیک‌های آلوده

اعلام منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران فردا، آن روی سکه کیک‌های آلوده، استشمام دو بوی نامطبوع طی یک روز در پایتخت، کارکنان آموزش و پرورش انتخاب کنند؛ اداری باشند یا آموزشی و تا سال ۲۰۶۰ کشور در حالت خشکسالی خواهد بود از جمله اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۲۵ آذر)۵۷ خبر،مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

اعلام منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران فردا

محمد تقی‌زاده - معاون عمرانی استانداری تهران - از اعلام منبع یا منابع اصلی انتشار بوی نامطبوع تهران در جلسه فردا خبر داد.

 تعیین تکلیف "بلیت متروی سربازان" در بودجه ۹۹ شهرداری

حجت نظری - عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران - در مورد سرانجام ارائه کارت بلیت تخفیف دار مترو و اتوبوس به سربازان توضیحاتی را ارائه کرد.

نمره ۱۱ تهرانی‌ها به شهرداری

محمد رضا جوادی یگانه - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران - ضمن تشریح آخرین نتایج پایش و نظرسنجی عملکرد شهرداری از نگاه مردم گفت: میزان رضایت مندی مردم از شهرداری نسبت به گذشته با یک شیب کم در حال افزایش است.

به گفته وی در ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان سال جاری نظرسنجی توسط جهاد دانشگاهی انجام شده که حجم نمونه ۸۰۰۰ نفر بود.

انجام تست آلایندگی ۷۰ خودرو سرویس‌ نیروی زمینی ارتش/توقف خودرو سرویس‌های نظامی و انتظامی دودزا

حسین مقدم - سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران - از پایش آلایندگی اولین سری از خودروهای سرویس کارکنان نظامی و انتظامی در پایتخت خبر داد.

وی با تاکید براینکه عدم امکان پذیرش خودروهای نظامی و انتظامی در سامانه معاینه فنی سیمفای وزارت کشور و انجام معاینه فنی این خودروها همچنان مانند گذشته است، گفت: زیرساخت اجرای معاینه فنی خودروهای نظامی و انتظامی باید توسط وزارت کشور و پلیس راهور تهران بزرگ فراهم شود.

آن روی سکه کیک‌های آلوده ...

پرونده کیک‌های مشکوک که طی دو سه هفته اخیر به سوژه داغ رسانه‌ها تبدیل شد، وارد فاز جدیدی شده است؛ ماجرایی که علاوه بر جو روانی، تخریب صنایع غذایی ایران را نشانه گرفته و اکنون هم به اذعان وزیر بهداشت، با ورود نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به موضوع، شبکه مرتبط با کیک‌های آلوده در حال ردیابی است.

پویش "۵۰-۲۰" وزارت بهداشت در سال مالی دشوار دولت + جزییات

از ابتدای آذرماه پویش "۵۰-۲۰"در حوزه سلامت کلید خورد؛ پویشی که قرار است طی آن در ۲۰ هفته ۱۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایسنا، بعد از سفر رییس جمهوری به آذربایجان شرقی قرار شد وزارت بهداشتی‌ها در پویشی به نام ۲۰۵۰ شرکت کنند و طی آن ۱۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی را با تمرکز بر مناطق محروم و کمتر برخوردار در ۲۰ هفته و در هر هفته با افتتاح ۵۰ پروژه به بهره‌برداری برسانند. اکنون این پویش آغاز شده و قرار است تا پایان هفته سلامت در اردیبهشت ماه سال آینده به پایان برسد.

مبلغ «بسته معیشتی» تنها به حساب بانکی سرپرستان خانوار واریز می‌شود

ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال انتشار اخباری مبنی بر عدم دریافت بسته حمایت معیشتی از سوی سازمانها و نهادهای حمایتی اعلام کرد: مبلغ بسته حمایت معیشتی به حساب بانکی سرپرست خانوارها واریز می‌شود و قرار نیست هیچ سازمان، موسسه و نهاد واسطه‌ای این مبلغ را دریافت کند سپس در اختیار مشمولان قرار دهد.

کاهش سهم اعتیاد تزریقی در ابتلای به ایدز از ۷۵ به ۳۱ درصد

اسکندر مومنی - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر - اظهارکرد: طی سه دهه گذشته بیش از ۳۳۰۰ کیلومتر موانع مختلف فیزیکی و الکترونیک به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور و ترانزیت آن احداث شد، ۵۰ هزار باند و گروه منهدم و بیش از ۱۰۰ هزار خودرو قاچاقچیان توقیف و ۱۲ هزار تن مواد مخدر طی سه دهه گذشته کشف و ضبط شده است.

 تحویل مسکن به خانوارهای دارای بیش از دو فرزند معلول در سال ۹۹

محسن منصوری - رئیس بنیاد علوی - از تحویل مسکن بیش از ۱۴ هزار خانوار دارای بیش از دو فرزند معلول تا پایان سال آینده خبر داد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در حوادث طبیعی سیمان مورد نیاز بازسازی منازل را تامین می‌کند،گفت: این سیمان به شکل رایگان در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد و تا کنون حدود ۶۱۲ هزار تن سیمان در کرمانشاه و بعد از سیل ابتدای امسال تحویل داده شده است.

کارکنان آموزش و پرورش انتخاب کنند اداری باشند یا آموزشی

نظام رتبه بندی معلمان که طی چند سال اخیر به یکی از دغدغه‌ها و مطالبات معلمان و از سوی دیگر پای ثابت وعده‌های وزرای آموزش و پرورش تبدیل شده بود در جلسه سوم آذر هیئت وزیران تصویب شد. هرچند همچنان انتقادهایی بر این طرح وارد است و کارشناسان معتقدند این طرح صلاحیت معلمان را به‌طور کامل نمی‌سنجد بلکه به نوعی افزایش حقوق است.

تا سال ۲۰۶۰ کشور در حالت خشکسالی خواهد بود

سحر تاج‌بخش - رییس سازمان هواشناسی کشور - گفت: در حال حاضر مسئله مهم در حوزه هواشناسی کشور، موضوع تحریم‌ها است که گریبان ما را هم گرفته است. تلاش می‌کنیم با استفاده از دانش فنی داخلی با رعایت استانداردهای بین‌المللی نیازهای موجود را پاسخ دهیم.

استشمام دو بوی نامطبوع طی یک روز در پایتخت

محسن روشنی - مدیر واحد پایش آلودگی هوای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - گفت: روز گذشته (۲۴ آذرماه) در دو مقطع زمانی بوی نامطبوعی در برخی مناطق پایتخت استشمام شد که ترکیبات آن‌ها متفاوت بود.

قاتل خاموش دوباره در شهر

گازگرفتگی یکی از حوادثی است که هر سال به ویژه در فصل سرما قربانیان زیادی دارد. براساس اعلام اورژانس کشور تنها از ابتدای مهرماه تا ۲۲ آذر ۲۳۲۸ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن راهی بیمارستان شدند و ۱۰۶ نفر نیز جان باختند.

قاتل خاموش در حالی در فصل سرما پشت در هر خانه‌ای کمین کرده که به راحتی و با رعایت چند توصیه و نکته ایمنی می‌توان از ورودش جلوگیری کرد؛ نکاتی که در ادامه در گفت‌وگو با سید جلال ملکی - سخنگوی آتش‌نشانی تهران - مطرح شده است.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

۳ توصیه کلیدی درباره پوکی استخوان

کارکنان آموزش و پرورش انتخاب کنند اداری باشند یا آموزشی

تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز

آن روی سکه کیک‌های آلوده ...

اعلام اطلاعات یک سوم ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران طی امروز

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.