• ویدئو / خلوتی اصفهان در روزهای کرونایی

  ویدئو / خلوتی اصفهان در روزهای کرونایی

  نوروزی است و یکی از مقاصد اصلی گردشگری ایران محسوب می‌شود. شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اغلب ادارات، کسب‌وکارها و اعلام ممنوعیت ارائه خدمات به مسافران، حال و هوای متفاوتی را در نوروز ۹۹ برای اصفهان رقم زده است. در چنین شرایطی، اغلب شهروندان اصفهان هم میزان تردد خود را تقریبا به صفر رسانده‌اند. با این حال تعدادی اندکی از هموطنان نیز بی‌توجه به اطلاعیه‌ها و تاکیدات بهداشتی، همچنان در شهر تردد غیرضروری می‌کنند.

 • ویدئو / وضعیت تأسف‌بار تحصیل کودکان فقیر در جهان

  ویدئو / وضعیت تأسف‌بار تحصیل کودکان فقیر در جهان

  از هر سه دختر در خانواده‌های فقیر، یک دختر هرگز به مدرسه نرفته است؛ این را گزارش تازۀ یونیسف نشان می‌دهد. تبعیض جنسیتی و فقر فرهنگی، برخی از دلایل بروز این مسأله است. طبق این تحقیق، فقر، تبعیض جنسیتی، معلولیت، ریشه‌های فرهنگی، مسافت زیاد برای رسیدن به مدرسه و ضعیف بودنِ زیرساخت‌ها، اصلی‌ترین موانع دسترسی کودکانِ خانواده‌های فقیر به تحصیلات با کیفیت هستند. تحقیق صندوق کودکان ملل متحد، ثابت می‌کند که حضور نداشتنِ فقیرترین کودکان در چرخه آموزشی، تبدیل به عاملی اساسی در ایجاد بحران آموزشی در جهان شده است. این ویدئو بر اساس تازه‌ترین هشدار یونیسف که در فوریه ۲۰۲۰ منتشر شده بود، تهیه شده است.

 • ویدئو / نگاهی به وضعیت استان سمنان در مسیر مقابله با کرونا

  ویدئو / نگاهی به وضعیت استان سمنان در مسیر مقابله با کرونا

  بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود یکی از مراکز اصلی استان سمنان برای رسیدگی به بیماران کرونایی است.شاهرود در فاصله حدود ۱۵۰ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان واقع شده است، همچنین، برای کنترل شیوع ویروس کرونا، تب‌سنجی در راه‌های ورودی استان انجام می‌شود.

 • ویدئو / مستند آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول - قسمت دوم

  ویدئو / مستند آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول - قسمت دوم

  جنگ جهانی اول سال ۱۹۱۴ با درگیری نیروهای اتریش و مجارستان و صربستان آغاز شد. شروع این جنگ بر سر ترور ولیعهد امپراتوری اتریش - مجارستان توسط یک جوان صرب بود. جنگ بین متحدن امپراتوری آلمان (اتریش - مجارستان، عثمانی و بلغارستان) و نیروهای متفقین یعنی فرانسه، بریتانیا، روسیه (تا نوامبر ۱۹۱۷)، صربستان، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا (از اوت ۱۹۱۷)، ژاپن و رومانی در گرفت. این جنگ چهار سال طول کشید و باعث کشته شدن میلیون‌ها نفر شد. مستند «آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول»‌ به کارگردانی ایزابل کلارک و دانیل کستل در فرانسه ساخته شد و اولین‌بار سال ۲۰۰۹ پخش شد. در این ویدئو قسمت دوم این مستند را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / از کمک کامپیوتر به مقابله با کرونا تا پیوند قلبِ از تپش افتاده

  بسته اخبار علم و فناوری؛

  ویدئو / از کمک کامپیوتر به مقابله با کرونا تا پیوند قلبِ از تپش افتاده

  در این شماره از بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، چند خبر تازه از دنیای علم و فناوری در روزهای اخیر را مرور می‌کنیم؛ از کمک ابررایانه‌ها و ربات‌ها برای جنگ با ویروس کرونا تا اخباری دربارۀ امکان پیوند قلب و ریۀ بیماران دچار ایست قلبی و همچنین آموزش خلبانی، تنها در ۳۰ دقیقه. با ما همراه باشید.

 • ویدئو / وضعیت روستای «تمبک» میناب پس از بارش‌های اخیر

  ویدئو / وضعیت روستای «تمبک» میناب پس از بارش‌های اخیر

  با تکمیل ظرفیت سد استقلال میناب، مخزن آن پس از ۱۰ سال سرریز شد و با باز شدن دریچه‌های سد، روستاهای «تمبک» بالا و پائین شهرستان میناب درگیر آبگرفتگی شدند. در حال حاضر تیم‌های امدادی در این روستاها مستقر شده‌اند. مردم این روستاها در مدارس روستای حکمی اسکان داده شدند و اقلام مورد نیاز بین روستائیان توزیع می‌شود؛ با این حال، آنها همچنان مشکلات و کمبودهای زیادی دارند.

 • ویدئو / شهرهای توریستی ایران، خالی از مسافر

  ویدئو / شهرهای توریستی ایران، خالی از مسافر

  گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران، درست در روزهای پایانی سال قبل و اوج‌گیری نسبی آن در آغاز سال جدید، چهره متفاوتی به شهرهای ایران داده است. مراکز تفریحی و تاریخی در شهرهای توریستی تعطیل شده‌اند و اقامتگاه‌ها نیز حق پذیرش مسافر ندارند. این شهرها، امسال نوروز را بدون مسافر و خالی از جمعیت می‌گذرانند. در این ویدئو، گوشه‌هایی از وضعیت سه شهر شیراز، اهواز و یزد را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / پایگاه اهدای خون اصفهان در روزهای کرونایی

  ویدئو / پایگاه اهدای خون اصفهان در روزهای کرونایی

  در یک ماه اخیر با گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران، یکی از مشکلات به وجود آمده، کمبود خون و منابع ذخیره شده در کشور است که یکی از دلایل آن، پرهیز مردم از اهدای خون در این روزهاست. مسئولان و متخصصان ضمن دعوت از مردم برای اهدای خون و جبران این کمبود، تاکید می‌کنند که هموطنان می‌توانند با خیال راحت در این روزها خون اهدا کنند و اهداکنندگان نباید نگران ابتلا به کرونا نباشند؛ چراکه اصول بهداشتی در مراکز مربوطه رعایت می‌شود و ویروس کرونا از طریق خون و فرآورده‌های خونی منتقل نمی‌شود.

 • ویدئو / روزهای کرونایی دربند

  ویدئو / روزهای کرونایی دربند

  شیوع ویروس کرونا در ایران باعث شد نوروز امسال شهرها چهره متفاوتی داشته باشند. تهران نیز این روزها خلوت‌تر از همیشه است؛ بسیاری از مغازه‌داران فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و بخشی از مردم نیز ترجیح داده‌اند که این روزها را در قرنطینه خانگی بگذرانند. تجمع و افزایش تردد می‌تواند به آسانی شیوع بیماری را گسترش دهد؛ با این حال بخشی از مردم هشدارها را نادیده می‌گیرند و در مکان‌های عمومی و تفریحی حضور پیدا می‌کنند. این ویدئو، گوشه‌هایی از حضور مردم در «دربند» است که یکی از تفرجگاه‌های اصلی تهران به شمار می‌آید.

 • ویدئو / چه میراثی از ایران در یونسکو ثبت شده است؟

  ویدئو / چه میراثی از ایران در یونسکو ثبت شده است؟

  «یونسکو» عنوان سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد است که ۱۹۳ کشور جهان عضو آن هستند. ایران از سال ۱۳۲۷ به این سازمان پیوسته است و تاکنون ۱۴ اثر از کشورمان در فهرست میراث ناملموس یونسکو ثبت شده و آخرینِ آن‌ها ساز «دوتار» بوده است. در این ویدئو به مرور میراث فرهنگی و معنویِ ثبت‌شده ایران در یونسکو می‌پردازیم.

 • ویدئو / قصه پدر و پسری که درختان خیابان ولیعصر را کاشتند

  ویدئو / قصه پدر و پسری که درختان خیابان ولیعصر را کاشتند

  از دهه ۱۳۴۰ هجری شمسی روند درختکاری در خیابان ولیعصر تهران اوج گرفت. یکی از دلایل این اتفاقِ سبز، تلاش‌های فردی بود به نام «سیدعقیل سادات». سیدعقیل سفارش مدیران شهری وقت را می‌گرفت و درختان مورد نیاز - عمدتاً چنار و مقداری هم نارون - را جور می‌کرد و در سبز شدن خیابانی که هنوز هم بخش‌هایی از آن چشم‌نواز باقی مانده نقشی کم‌نظیر داشت. آن زمان فرزند سیدعقیل هم همراهش بود و راه و چاه را از پدر یاد گرفت. حالا خودِ سیدعباس مردی پا به سن گذاشته است و از خاطرات خودش، پدرش و درختانشان می‌گوید.

 • ویدئو / ضدعفونی و گندزدایی پایانه بیهقی

  ویدئو / ضدعفونی و گندزدایی پایانه بیهقی

  عملیات گندزدایی و ضدعفونی بخش پسماند و محموطه فروشگاه شهروند در مجموعه پارک سوار و پایانه مسافربری بیهقی، بعدازظهر یکشنبه (3 فروردین) توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران انجام شد.

 • ویدئو / از افزایش قربانیان کرونا در جهان تا تأثیر آن بر اقتصاد و نفت

  بسته اخبار بین‌الملل؛

  ویدئو / از افزایش قربانیان کرونا در جهان تا تأثیر آن بر اقتصاد و نفت

  در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، از آمارهای مربوط به «کووید-۱۹» در کشورهایی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، مطلع خواهیم شد. همچنین اخبار مربوط به سایۀ سنگین ویروس کرونا بر اقتصاد و بویژه بازار نفت را مرور خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 • ویدئو / مستند آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول - قسمت اول

  ویدئو / مستند آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول - قسمت اول

  جنگ جهانی اول سال ۱۹۱۴ با درگیری نیروهای اتریش و مجارستان و صربستان آغاز شد. شروع این جنگ بر سر ترور ولیعهد امپراتوری اتریش - مجارستان توسط یک جوان صرب بود. جنگ بین متحدن امپراتوری آلمان (اتریش - مجارستان، عثمانی و بلغارستان) و نیروهای متفقین یعنی فرانسه، بریتانیا، روسیه (تا نوامبر ۱۹۱۷)، صربستان، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا (از اوت ۱۹۱۷)، ژاپن و رومانی در گرفت. این جنگ چهار سال طول کشید و باعث کشته شدن میلیون‌ها نفر شد. مستند «آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول»‌ به کارگردانی ایزابل کلارک و دانیل کستل در فرانسه ساخته شد و اولین‌بار سال ۲۰۰۹ پخش شد. در این ویدئو قسمت نخست این مستند را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / لحظاتی از تلاش کادر درمان بیمارستان بیماران کرونایی قزوین

  ویدئو / لحظاتی از تلاش کادر درمان بیمارستان بیماران کرونایی قزوین

  بیمارستان بوعلی قزوین مرکز نگهداری بیماران کرونایی این شهر است. این بیمارستان از حدود یک ماه قبل میزبان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ یا همان کرونا شده است. پزشکان و پرستاران این بیمارستان بصورت شبانه روزی در حال مراقبت از بیماران کرونایی هستند. آن‌ها از مردم می‌خواهند که تمام توصیه‌های بهداشتیو مراقبتی را برای جلوگیری از انتقال و گسترش ویروس کرونا را جدی بگیرند. در این ویدئو علاوه بر توضیحاتی درباره وضعیت بیمارستان بوعلی قزوین، بخشی از تلاش‌ پزشکان و کادر درمان این بیمارستان را می‌بینید.

 • ویدئو / عملیات مه‌پاشی و ضدعفونی در «سپاهان شهر» اصفهان

  ویدئو / عملیات مه‌پاشی و ضدعفونی در «سپاهان شهر» اصفهان

  در راستای پیشگیری از شیوع و مقابله با ویروس کرونا، عملیات مه‌پاشی و ضدعفونی «سپاهان شهر» اصفهان انجام شد. در این عملیات معبرهای شهری و مکان‌های عمومی همچون ایستگاه‌های اتوبوس، بانک‌ها و ... این شهر توسط نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی اصفهان و اکیپ ضدعفونی و پیشگیری از کرونا شهرداری اصفهان ضدعفونی شد.

 • ویدئو / عملیات گندزدایی معابر و خیابان‌های شیراز

  ویدئو / عملیات گندزدایی معابر و خیابان‌های شیراز

  برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و در ادامه عملیات گندزدایی معابر و میادین تا مجموعه‌های تاریخی زندیه و ارگ کریمخان زند در شیراز، ضدعفونی و گندزدایی شد.

 • ویدئو / آماده‌سازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در یزد

  ویدئو / آماده‌سازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در یزد

  به دستور ستاد مقابله با کرونا نقاهتگاه بیماران کرونایی در یزد با ظرفیت ۶۰ تخت آماده سازی شده است.

 • ویدئو / از نخستین آزمایش انسانیِ واکسن کرونا تا حسِ بویایی هوش مصنوعی

  بسته اخبار علم و فناوری؛

  ویدئو / از نخستین آزمایش انسانیِ واکسن کرونا تا حسِ بویایی هوش مصنوعی

  در این شماره از بسته اخبار علم و فناوری ایسنا،از تازه‌ترین تلاش دانشمندان برای یافتن درمان بیماری کووید-۱۹، روشی برای جلوگیری از پس زده شدن اعضای پیوندی و توانایی هوش مصنوعی در تشخیص بو مطلع خواهیم شد. با همراه باشید.

 • ویدئو / مرور ۱۰ رویداد از مهمترین وقایع سال ۱۳۹۸

  ویدئو / مرور ۱۰ رویداد از مهمترین وقایع سال ۱۳۹۸

  سال ۱۳۹۸ بالاخره با همه تلخی‌هایش، به بهار ۹۹ رسید؛ تلخی‌هایی که از همان شروع سال با سیل سراسری آغاز شد و در ادامه با سخت‌ترشدن شرایط اقتصادی، اعتراض کارگران، افزایش قیمت بنزین و شدت گرفتن اعتراضات به این تصمیم، به اوج رسید. شهادت سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اوکراینی و در نهایت شیوع ویروس کرونا تنها در فاصله کمتر از دو ماه، توان ناامید کردن کامل مردم را داشت؛ با این حال مردم همچنان ایستاده‌اند و خود را به سال ۹۹ رسانده‌اند. در این ویدئو ۱۰ رویداد از مهمترین وقایع سال پرحادثۀ ۹۸ را مرور کرده‌ایم.

 • ویدئو / عودلاجان؛ اعیان‌نشینِ دیروز، بازار کم‌رمقِ امروز

  جایی دور از چشم دارالخلافه‌نشینان؛

  ویدئو / عودلاجان؛ اعیان‌نشینِ دیروز، بازار کم‌رمقِ امروز

  عودلاجان را از اصلی‌ترین محله‌های تهران قاجاری می‌دانند؛ محله‌ای اعیان‌نشین در عهد ناصری که وزیر و وکیل زیاد به خود دیده و حالا اما تنها نام آن بر سردر بازارچه‌ای کوچک در گوشه‌ای شلوغ از تهران امروز دیده می‌شود. بازارچه‌ای که اگرچه شکل و شمایلش مخاطب را به یاد بازار وکیل، بازار قزوین و بازارچه‌های نقش‌جهان اصفهان می‌اندازد اما خبری از رونق آنها و عبور و مرور توریستی که در آن مناطق وجود دارد در عودلاجان نیست. در این ویدئو نگاهی انداخته‌ایم به مشکلات و مسائلی که کسبه‌داران بازارچه عودلاجان با آن دست به گریبانند.

 • ویدئو / سهم ما از مقابله با کرونا چیست؟

  ویدئو / سهم ما از مقابله با کرونا چیست؟

  شیوع ویروس کرونا حالا بیش از پیش در ایران گسترده شده‌ و از ابتدای اسفند تاکنون آمار ابتلا به بیش از ۱۶ هزار نفر رسیده است؛ اتفاقی کم‌سابقه که علاوه بر دخالت دولت، نیاز به همراهی جدی مردم دارد. در این میان سهم هرکدام از ما در قطع زنجیره این بیماری چیست؟ در این ویدئو با شما درباره راه‌هایی که هریک می‌توانیم برای کنترل بیماری انجام دهیم، گفت‌وگو کرده‌ایم.

 • ویدئو / شلوغی بازار سمنان در روزهایی که باید در خانه بمانیم

  ویدئو / شلوغی بازار سمنان در روزهایی که باید در خانه بمانیم

  شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور شرایط کاملاً متفاوتی را در خیابان‌ها و بازارهای شهر در روزهای پایانی سال به وجود آورده است. با توجه به توصیه‌های فراوان مبنی بر اینکه مردم در خانه بمانند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود، اما باز هم شاهد حضور عده‌ای از شهروندان در خیابان‌ها، بازارها و مراکز خرید هستیم. خیابان امام خمینی(ره) و بازار سرپوشیده و بزرگ سمنان یکی از مکان‌هایی است که بر خلاف سال‌های گذشته چندان جنب‌وجوش سال نو را ندارد، اما تردد و حضور مردم، باز هم تاحدودی در آن دیده می‌شود.

 • ویدئو / چگونه از ابتلا به کرونا در امان بمانیم؟

  کرونا را بیشتر بشناسیم - بخش شانزدهم

  ویدئو / چگونه از ابتلا به کرونا در امان بمانیم؟

  برخی پزشکان معتقدند مشکل حادی برای بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ (ویروس کرونای نوع جدید) پیش نخواهد آمد و مبتلایان با رعایت برخی از نکات بهداشتی می‌توانند از بیماری عبور کنند. چه کنیم تا از ابتلا به ویروس کرونا در امان بمانیم؟ دکتر مریم واعظ جلالی - ویروس‌شناس و استاد دانشگاه - در این ویدئو برای درمان خانگی، توصیه‌هایی می‌کند. او تاکید دارد که نباید با «مراجعه بی‌مورد» به مراکز درمانی، بار بیمارستان‌ها را افزایش دهیم. در مجموعه ویدئوهای «کرونا را بیشتر بشناسیم» تلاش می‌کنیم در راستای افزایش آگاهی عمومی جامعه گام برداریم.

 • ویدئو / چقدر محلول و ژل ضدعفونی کننده در کشور تولید می‌شود؟

  ویدئو / چقدر محلول و ژل ضدعفونی کننده در کشور تولید می‌شود؟

  در روزهای اخیر، وضعیت توزیع و دسترسی به الکل، مایع و ژل ضدعفونی‌کننده، نسبت به روزهای ابتدایی شیوع کرونا بهتر شده است؛ با این حال، کمبود اقلامی مثل ماسک و دستکش همچنان به چشم می‌آید. مدیرکل دفتر صنایع بهداشتی و شوینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، وضعیت تولید و توزیع اقلامی شوینده و ضدعفونی‌کننده را تشریح کرده و گفته مشکلی بابت تولید الکل و ضدعفونی‌کننده‌های الکلی وجود ندارد و با افزایش واردات، مشکلات فعلی کمتر خواهد شد.

 • ویدئو / چقدر از تاریخ تهران، امسال از دست رفت؟

  ویدئو / چقدر از تاریخ تهران، امسال از دست رفت؟

  بخشی از حافظه تاریخی شهر تهران، تبدیل به ساختمان‌های بلند می‌شود. این مرثیه سال‌هاست سروده شده و باز هم قرار است چند خانه تاریخی این شهر خراب شود؛ خانه‌هایی که می‌توانند در فهرست میراث فرهنگی باشند و بمانند تا تاریخ پایتخت، به این راحتی از دست نرود. امسال کدام خانه‌های تاریخی تهران تخریب شده یا در حال تخریب است؟ ایراد کار کجاست و «قانون» کجای این ماجرا ایستاده است؟ در این ویدئو، گوشه‌هایی از این مصیبت تهران را خواهید دید.

 • ویدئو / وضعیت داروخانه‌های تهران در هفته چهارم شیوع کرونا

  ویدئو / وضعیت داروخانه‌های تهران در هفته چهارم شیوع کرونا

  در چهارمین هفته شیوع کرونا در ایران، همچنان بسیاری از داروخانه‌های شهرهای مختلف ایران از جمله کلانشهر پرجمعیت تهران با کمبود عرضه ماسک و دستکش مواجه هستند. وضعیت عرضه مواد ضدعفونی کننده، بهتر از روزهای ابتدایی اسفند شده و شرکت‌های پخش‌کننده در تعداد محدود، روند پخش این مواد و اقلام به داروخانه‌ها را بصورت روزانه ادامه می‌دهند؛ اما با توجه به گستردگی شیوع و نگرانی سراسری، همچنان مردم در تهیه برخی از این اقلام با مشکل مواجهند. صاحبان داروخانه‌های تهران، دلیل کمبود یا فقدان ماسک و دستکش در داروخانه‌ها را تقاضای زیاد مردم، نبود نظارت بر پخش و نیاز روزافزون بیمارستان‌ها به این اقلام عنوان می‌کنند.

 • ویدئو / زنان باردار برای مقابله با کرونا چه نکاتی را رعایت کنند؟

  کرونا را بیشتر بشناسیم - بخش پانزدهم

  ویدئو / زنان باردار برای مقابله با کرونا چه نکاتی را رعایت کنند؟

  این روزها شیوع ابتلا به «کووید-۱۹» یا همان ویروس کرونای نوع جدید در ایران به اوج خود رسیده است. گفته می‌شود برخی از گروه‌ها در معرض خطر بیشتری قرار دارند. یکی از این گروه‌ها زنان باردار هستند که سلامت آن‌ها مراقبت بیشتری می‌طلبد. دکتر مریم واعظ جلالی - ویروس‌شناس و استاد دانشگاه - در این ویدئو برای ایمنی بیشتر زنان باردار و کودکان در مقابل این ویروس، توصیه‌هایی می‌کند. در مجموعه ویدئوهای «کرونا را بیشتر بشناسیم» تلاش می‌کنیم در راستای افزایش آگاهی عمومی جامعه گام برداریم.

 • ویدئو / قربانیان کرونا در قم، کجا و چگونه دفن می‌شوند؟

  ویدئو / قربانیان کرونا در قم، کجا و چگونه دفن می‌شوند؟

  آرامستان بهشت معصومه قم در چند هفته اخیر خبرساز شده است. حدود دو هفته قبل ویدئویی از دفن نشدن اموات در این آرامستان منتشر شد و چند روز قبل هم «واشنگتن‌پست» نوشت در گورستان‌های نزدیک قم، گودال‌هایی به اندازه یک زمین فوتبال برای دفن مخفیانه قربانیان کرونا آماده شده است. مدیرعامل سازمان آرامستان‌های قم گفته به‌طور معمول قطعاتی برای مواقع ضروری پیش‌بینی شده تا در صورت بروز حوادث و بلایا، مشکلی برای دفن اموات نباشد. رئیس اداره پذیرش آرامستان بهشت معصومه هم در گفت‌وگو با ایسنا، این اظهارات را تأیید می‌کند. در این ویدئو خواهید دید که وضعیت اصلی‌ترین آرامستان قم در این روزها چگونه است.

 • ویدئو / از احتمال ابتلای ترامپ به کرونا تا تلاش برای ایجاد آرامش در سوریه

  بسته اخبار بین‌الملل؛

  ویدئو / از احتمال ابتلای ترامپ به کرونا تا تلاش برای ایجاد آرامش در سوریه

  در این شماره از بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از آخرین آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان، انتقادات از حملات هوایی آمریکا در عراق، آمار یونیسف درباره کودکان سوری و دو خبر دیگر در حوزه بین‌الملل را مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.