• مورگان شوستر و تیم ملی فوتبال

  مورگان شوستر و تیم ملی فوتبال

  این تکرار تاریخ، دست بر قضا برای فوتبال ایران، همیشه تراژدی‌ساز بوده و این غم‌افزایی همچنان ادامه دارد. مورگان شوسترها در این بستر یا همرنگ خواهند شد یا کیسه خواهند دوخت یا سرنوشت‌شان اخراج است. تا نام‌های بزرگ و میان‌تهی، برای گسترده ماندن سفره متفقین، بیایند و بروند. بیچاره تیم ملی فوتبال ایران.

 • حمله به رویای قهرمانی با ۷ مهارناشدنی

  حمله به رویای قهرمانی با ۷ مهارناشدنی

  «جزئیات» به ظاهر کوچک است که تفاوت میان یک مهاجم متوسط و یک مهاجم باکلاس را رقم می‌زند. جزئیاتی که باعث شد استقلال بعد از ۱۳۰۷ روز به صدر جدول لیگ برتر برسد.

 • دیدار استالین و شاه به روایت یک جاسوس

  دیدار استالین و شاه به روایت یک جاسوس

  «وقتی رهبر شوروی وارد تالار سلطنتی شد، شاه به سمت استالین آمده و سعی کرد دست او را ببوسد ولی استالین اجازه این کار را به او نداد و او را بلند کرد.»

 • یکی مثل برانکو که برانکو نیست!

  یکی مثل برانکو که برانکو نیست!

  فدراسیون به غیر از برانکو با سه گزینه دیگر هم به صورت کاملا موازی مشغول رایزنی است. یکی از این گزینه‌ها فان‌مارویک هلندی است که به‌تازگی از امارات اخراج شده و مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با او وارد مذاکره شده‌اند. البته او گزینه دوم و سوم است، چون از قرار معلوم، فدراسیون فوتبال مشغول مذاکره با یکی مثل برانکو است که برانکو نیست! شنیده‌ها حاکی از این است که برخلاف تصور، سرمربی‌ای که شانس زیادی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی دارد، برانکو نه، بلکه شبیه به برانکو است!»

 • روایت ماهشهری‌ها از حوادث اخیر در این منطقه

  روایت ماهشهری‌ها از حوادث اخیر در این منطقه

  استان خوزستان که به‌گواه آمارها یکی از استان‌های مهم در تولید کشور است، بعد از تغییر سیاست‌های دولت در زمینه بنزین شاهد ناآرامی‌هایی بود.

 • برای فیلسوف‌های مربی‌کُش

  برای فیلسوف‌های مربی‌کُش

  «شاید اگر کالدرون به جوانی و خوش‌تیپی استراماچونی بود، رسانه‌ها و هواداران خیلی بیش از این با او سمپاتی پیدا می‌کردند اما حالا که این طور نیست و خیلی از حقایق تیم او هم دیده یا گفته نمی‌شود. این ظلم به پرسپولیس است که پول داده و امکان استفاده از یک مربی کارنامه‌دار را دارد اما خودش به این بخت پشت پا می‌زند. خیلی‌ها هنوز در خواب عصر برانکو مانده‌اند.»

 • آقای مظفر! تا این دولت هست FATF اجرا نمی‌شود

  آقای مظفر! تا این دولت هست FATF اجرا نمی‌شود

  امیدوارم جناب مظفر این جمله یکی از چهره‌های مخالف FATF را شنیده باشد که «تا این دولت هست، نمی‌گذاریم اجرا شود!»

 • این رودخانه مرده است!

  «داستان عکس»

  این رودخانه مرده است!

  رودخانه «پاسیگ» سال‌هاست که از نظر بیولوژیک مرده است. «پاسیگ» که حالا یکی از ۲۰ رودخانه آلوده جهان شناخته می‌شود، امروز دست‌مایه خلق آثار هنری توسط عکاسان شده است.

 • عکس مهدی ترابی در کیف پول کالدرون!

  عکس مهدی ترابی در کیف پول کالدرون!

  گابریل کالدرون حق دارد عکس او را توی کیف پولش بگذارد یا بچسباند بالای تختش! در این فصل او بیش از هر کسی، مدیون مهدی ترابی بوده که هر وقت اراده کرده تیم خسته را از چالش عبور داده است.

 • چه کسانی برای رای دادن رشوه گرفتند؟

  فیفا و قطر همچنان در مظان اتهام

  چه کسانی برای رای دادن رشوه گرفتند؟

  در این سال‌ها سازمانی که تحت هیچ شرایطی اعتراف نکرد که رشوه‌ای پرداخت شده خود فیفا بود. به همین دلیل این هفته گزارش فیفا بسیار جنجال‌آمیز شد. ذکر نام سه مقام فیفا که پول دریافت کرده بودند - یعنی تکسیرا از برزیل، لئوز از پاراگوئه و گروندونا از آرژانتین - در گزارش کمیته انضباطی فیفا این جنجال را رقم زد.

 • کامو را کا گ‌ ب کشت؟

  کامو را کا گ‌ ب کشت؟

  ادعاهای جدیدی در مورد دلیل مرگ آلبر کامو مطرح شده است.

 • احمدی هم سوخت!

  احمدی هم سوخت!

  می‌توان گفت احمدی بعد از عادل و مزدک به نوعی «خودسوزی» ناخواسته کرده است.

 • دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

  یادداشت علی ربیعی

  دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

  «تحریم‌ها را گاهی و یا کمی تا قسمتی می‌توان دور زد اما جامعه را نمی‌توان دور زد و راه حلی اقتصادی یا سیاسی منهای جامعه و مردم ابداع کرد. خیلی صریح باید گفت که پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار و تکرار کرد. باید با الهام از الگوی مجلس نخست و با نگاه به ایران قرن نوین ۱۴۰۰، تکاملی نوین در شیوه اجرایی کردن اصل انقلابی «ملت - دولت آن هم به رأی ملت» به‌ عمل آورد و دوباره همان ایران شد که نسل جدید رؤیای جهانی شدن آن را در سر می‌پروراند.»

 • ایسنا، نماد خودباوری و نوآوری رسانه‌ای

  ایسنا، نماد خودباوری و نوآوری رسانه‌ای

  «آذرماه ۱۳۷۸ یادآور رخدادی در جامعه ایران است که به‌ گمانم می‌تواند به «نماد خودباوری و نوآوری در عرصه رسانه در ایران» تعبیر شود. تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با محوریت دانشجویان دغدغه‌مند، خلاق و نوآور، جلوه‌ای بارز از ثمربخشی دانشگاه و خلاقیت حرفه‌ای دانشگاهیانی است که با ورود به یک عرصه مهم و بسیار اثرگذار اجتماعی یعنی رسانه، توانستند اثری ماندگار و فراتر از آموزه‌های رایج کلاسی از خودشان به‌ جا گذارند.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  شهردار تهران: می‌توانیم طی ۴ سال ذرات آلاینده را ۵۵ درصد کم کنیم، انتقاد شدید ظریف از نامه اروپا به شورای امنیت علیه ایران و حفظ برجام بدون ماشه از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.

 • مثلث مرگبار تهران

  مثلث مرگبار تهران

  تصویر آخرالزمانی نیست ولی می‌تواند برای مدتی تو را مبهوت خود کند.

 • نگاهی به وضعیت زندگی دستفرشان در مترو

  «آره بابا این ملت هر چی نداشته باشن یه دل مهربون دارن. بچه که همراهت باشه یه وقتایی پول اضافه هم می‌دن. بیچاره‌ها همش می‌گن این طفل معصوم رو با خودت نیار! فکر می‌کنن بچه خودمه و به شوهر بی‌همه چیزم فحش و لعنت می‌دن. خودمم گاهی پیاز داغش رو زیاد می‌کنم و به شوهر نداشته‌ام فحش می‌دم.»

 • رفتن لاریجانی تنفس اعتدال را سخت‌تر کند

  یادداشتی از محمد مهاجری

  رفتن لاریجانی تنفس اعتدال را سخت‌تر کند

  «جریان اصولگرایی از رفتن آقای ناطق ضربه خورد. همان‌طور که از کم اعتبار شدن آقایان مهدوی کنی و عسکراولادی و سپس فقدان آنها آسیب دیده است. الان هم رفتن لاریجانی می‎تواند وزن این جریان را کاهش دهد و شاخه‎های پوپولیست و عصبانی جناح اصولگرا، جایگزین افراد عاقل و منطقی بشوند. در جریان اصولگرا کسانی که عکس مار می‎کشند و عوامفریبی می‎کنند، ماشاءالله کم نیستند و در غیاب امثال لاریجانی این جریان می‎تواند راحت‎تر نفس بکشد. از جریان اصولگرا چیز زیادی باقی نمانده و بخش بزرگی از آن استحاله شده است. خلأ افراد معتدل و منطقی می‌تواند اصولگرایان را به‌سمت فشل‎تر شدن سوق دهد.‌»

 • سلامت عمومی و ۲۰ پیشنهاد طبیعی

  سلامت عمومی و ۲۰ پیشنهاد طبیعی

  مدت‌ها پیش از آن که بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها شکل بگیرند، مردم از مواد طبیعی مانند گیاهان دارویی و عسل برای درمان بیماری‌ها و مشکلات سلامت دیگر استفاده می‌کردند.

 • پایداری‌ها در برابر قالیبافی‌ها

  این دو طیف از گذشته و به‌ویژه از انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۲، با هم اختلاف‌هایی جدی دارند.

 • ترمیم اعتماد شهروندان

  ترمیم اعتماد شهروندان

  «امروز اگر تمام مسئولان و به‌ طور کلی مجموعه حاکمیت - همان‌ گونه که رهبری بر لزوم برخورد بر اساس «رأفت اسلامی» با بازداشت‌شدگان تاکید کردند - به فکر بازسازی فاصله‌های ایجاد شده نباشند، راه به جایی نخواهیم برد.»

 • نگاه عباس عبدی به اعتراضات اخیر و وضعیت شغلی

  نگاه عباس عبدی به اعتراضات اخیر و وضعیت شغلی

  «دوران طلایی افزایش اشتغال سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۵ یعنی دوره اصلاحات است که به‌طور متوسط سالانه ۶۲۰ هزار شغل اضافه شده و در مجموع طی ۱۰ سال ۴۲/۵ درصد بر تعداد مشاغل اضافه شده است. دوران فاجعه‌بار نیز دوره اول احمدی‌نژاد است که نه‌تنها شغلی اضافه نشده، بلکه ۳۰۰ هزار شغل نیز کم شده است. اینها آمار رسمی مرکز آمار همه این دولت‌ها است. در این دوران زیانبار بیشترین درآمدهای نفتی را داشتیم. وارد پنجره جمعیتی شده بودیم و باید اشتغال خیلی سریع‌تر از گذشته رشد می‌کرد؛ بویژه آن که مصادف با ورود و توسعه اینترنت و کارآفرینی بود.»

 • بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران

  بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران

  «اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره حوادث اخیر و تاکید ایشان بر «رافت اسلامی» در مواجهه با بازداشت‌شدگان این حوادث مورد توجه روزنامه‌ها قرار گرفته است.

 • آنفلوآنزا و ۱۶ نسخه خوراکی برای آن!

  آنفلوآنزا و ۱۶ نسخه خوراکی برای آن!

  «روش‌های درمان آنفلوآنزا در واقع بر کاهش شدت علائم این بیماری متمرکز هستند تا دوره بیماری به اتمام برسد و هیچ روشی وجود ندارد که به طور معجزه‌آسایی علائم این بیماری را از بین ببرد. در همین راستا تامین آب مورد نیاز بدن و مصرف غذاهای سرشار از مواد مغذی می تواند به تسکین شدت علائم و پیشگیری از وخیم‌تر شدن آنها کمک و شاید دوره درمان را کوتاه‌تر کند.

 • چهار اصل برای نگهداری از دارایی و پول

  چهار اصل برای نگهداری از دارایی و پول

  بر اساس اخباری که همین اواخر در رسانه های داخلی منتشر شد، حساب بیش از ده میلیون شهروند ایرانی هک شده و در یک عمل فیشینگی پول آنها از حسابشان به سرقت رفته است.

 • ناگفته‌هایی درباره زندگی «دادزن»ها

  ناگفته‌هایی درباره زندگی «دادزن»ها

  «از مغازه ما دیدن بفرمایید. لباس‌های زمستونی با بهترین قیمت. آقایون، خانم‌ها عکس با حرم می‌گیریم». در همهمه همیشگی شهر اگر خوب گوش کنید احتمالا صدای کسانی را می‌شنوید که هر از گاهی با تکرار جملاتی سعی در جلب کردن توجه رهگذران شهر دارند. آدم‌هایی که در معابر شهری پر رفت‌وآمد می‌توان پیدایشان کرد. به این افراد به اصطلاح «دادزن» می‌گوییم.

 • علیرضا بیرانوند و درد «بی‌براری»

  علیرضا بیرانوند و درد «بی‌براری»

  «می‌گویند اولین شرط حل هر مشکلی «پذیرش» است. اینکه بپذیریم مشکلی هست. حاشا کردن‌ها در همه ابعاد نشان می‌دهد ما همیشه دنبال عامل بیرونی هستیم که مشکلات را گردنش بیندازیم و خیال‌مان راحت شود که ما خوبیم و دیگران با توطئه و بد طینتی قصد ندارند اجازه بدهند جایزه بگیریم. این یعنی افتادن در دور باطلی که نهایت ندارد.»

 • «داوطلبان» چگونه فکر می‌کنند؟

  «داوطلبان» چگونه فکر می‌کنند؟

  هیچ وقت داوطلب بوده‌اید؛ داوطلب انجام کاری که نفعش به همه برسد و نه تنها به خودتان؟ هیچ وقت فکر کرده‌اید، می‌توانید برای بهتر شدن اوضاع قدمی بردارید و کاری کنید تا دنیا جای بهتری برای زندگی باشد؟ اینها کاری است که یک داوطلب انجام می‌دهد.

 • کسی حریف کامیون‌ها نمی‌شود

  کسی حریف کامیون‌ها نمی‌شود

  تردد کامیون‌های دودزا در تهران در روزهای آلوده هم ادامه دارد.