برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • میرزا رضا کرمانی قاتل ناصرالدین‌شاه

  میرزا رضا کرمانی قاتل ناصرالدین‌شاه

  میرزا رضا در بازجویی می‌گوید: «من قدری از خارجه را دیده‌ام. ببینید دیگران چه کردند، شما هم بکنید. لازم هم نیست حالا قانون بنویسید. قانون‌نویسی حالا در ایران مثل این است که یک لقمه نان و کباب به حلق طفل تازه متولد شده بطپانند. البته خفه می‌شود، ولی با رعیت مشورت کنید.»

 • پاسخ فرمانده حفاظت امام خمینی (ره) به یک ادعا

  پاسخ فرمانده حفاظت امام خمینی (ره) به یک ادعا

  در پی انتشار فیلمی از سخنان آقای احمد کریم پور مسئول کمیته چک و خنثی سپاه پاسداران در دهه ۶۰ مربوط به سخنان وی در برنامه ی «سرچشمه» شبکه پنج سیما و ادعاهایی در خصوص کشف بمب در منزلی مجاور منزل امام، حجت الاسلام و المسلمین سید سراج الدین موسوی از اعضای دفتر امام و فرمانده حفاظت ایشان، طی یادداشتی به این ادعا پاسخ داد و به شرح ماوقع اصلی پرداخت.

 • خرماپزان

  خرماپزان

  حتی اگر اهل جنوب ایران هم نباشید، وقتی به هر خرمافروشی که این روزها تعدادشان هم بسیار زیاد است سر بزنید، با انواع و اقسام خرماهایی که در ایران پرورش داده می‌شوند، مواجه می‌شوید که شاید ما همه آنها را با نام واحد «خرما» بخوانیم ولی در میان اهل فن و علاقه‌مندان جدی خرما هر کدام نام و گونه، وابستگی جغرافیایی و کاربرد خاصی دارد.

 • دقیق ضدعفونی کن!

  دقیق ضدعفونی کن!

  یکی از سوال‌برانگیزترین بخش‌های بهداشت شخصی در برابر کووید-۱۹، استفاده از مواد و محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست و سطوح است.

 • آیا واکسن روسی کرونا دنیا را نجات می‌دهد؟

  آیا واکسن روسی کرونا دنیا را نجات می‌دهد؟

  گرچه ممکن است روسیه برنده مسابقه جهانی برای ساخت واکسن کرونا شده باشد اما پرسش‌های زیادی درباره قابل‌ اعتماد بودن این واکسن مطرح هستند.

 • ۱۱ نکته درباره دمای بدن انسان

  ۱۱ نکته درباره دمای بدن انسان

  «پژوهشگران با استفاده از تصویربرداری گرمایی دریافتند که اضطراب ناشی از دروغ‌گفتن موجب کاهش دمای بینی و افزایش دمای قسمت‌های اطراف پیشانی می‌شود.»

 • دوئل آوینی و حاتمی بر سر «مادر»

  دوئل آوینی و حاتمی بر سر «مادر»

  ۲۳ مرداد زاد روز علی حاتمی، کارگردان فقید سینماست.

 • پرسپولیس و استقلال بخوانند!

  پرسپولیس و استقلال بخوانند!

  کُری خون رگ‌های فوتبال است. لذت هواداری. مثل نمک و ادویه که خیلی وقت‌ها غذا را خوردنی می‌کند اما برخی رفتارها نشان از عدم توسعه‌یافتگی ما می‌دهد.

 • ضرر کردیم!

  ضرر کردیم!

  مسابقات پیش‌مقدماتی جام‌ جهانی در منطقه آسیا قرار بود فروردین و خرداد برگزار شود اما به‌ خاطر شیوع کرونا به مهر و آبان منتقل شد و حالا این مسابقات بار دیگر تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است. فیفا به‌زودی تاریخ جدید را اعلام خواهد کرد اما این مساله تمام معادلات چند ماه گذشته فوتبال ملی ما را به هم ریخت و قاطعانه می‌توان گفت به ضرر ایران تمام شد.

 • چرا حق با میثاقی نیست؟

  اعتراض عجیب تلویزیون به تبلیغات ورزشگاه‌ها

  چرا حق با میثاقی نیست؟

  تلویزیون هرگز دل خوشی از پخش تبلیغات محیطی نداشته و حتی یادمان هست در چند نوبت با هدف سانسور این تابلوها، زاویه دوربین‌ها را تغییر داد. به هر جهت اما دست‌ کم به سه دلیل در این مورد حق با میثاقی و تلویزیون نیست.

 • رفتار اجتماعی ما در پساکرونا

  رفتار اجتماعی ما در پساکرونا

  توجه و تمرکز بر جنبه‌های علمی، سیاسی و اقتصادی شیوع ویروس کرونا نباید موجب شود از تغییرات احتمالی که کرونا در زندگی اجتماعی ما در آینده به وجود خواهد آورد، غافل شویم.

 • عروسی خوبان بدون جشن و پایکوبی

  «پدرم گفت اگر کسی در مجلس جشن شما به کرونا مبتلا شود دین او به گردن شما است.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  مخالفت نمایندگان مجلس با وزیر پیشنهادی صمت و واکنش‌ها به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران از جمله موضوعاتی هستند که روزنامه‌ها به آنها پرداخته‌اند.

 • آسودگی از شر حشرات موذی با کاشت گیاه‌

  ممکن است حشره‌کش‌های گیاهی سرعت اثرشان به گردپای تولید مثل فزاینده آفات نرسد و در نتیجه نتوانند آنها را کنترل کنند و برای همین هم اسم‌شان به گوش ما ناآشنا و رسم‌شان نامهجور است.

 • قتل رزم آرا از زبان خلیل طهماسبی

  «من خود را مهیا کردم، هنگامی که رزم آرا نزدیک شد آهسته دستم را بغل بردم... تا اسلحه را از بغل بیرون کشیدم، رزم آرا دو قدم از من دور شده بود ترسیدم که خدای ناکرده از دستم فرار کند، فوراً از میان صف بیرون آمدم و اولین تیر را به سرش خالی کردم، رزم آرا فقط حرکت خفیفی به دست‌هایش داد که من بلافاصله دومین و سومین تیر را خالی کردم که رزم آرا افتاد.»

 • چرا در فکر انتقامی؟

  افرادی که مدام به انتقام فکر می‌کنند، آرامش کمتری دارند و هر بار که در فکر انتقام هستند، با هجوم افکار منفی روبه‌رو می‌شوند. در این شرایط فرد علاوه‌ بر ناراحتی ممکن است مدام به روش‌های مختلف برای خالی‌ کردن خشم و ناراحتی خود فکر کند.

 • یادی از عباس زریاب خویی

  عباس زریاب خویی این شانس را داشت که در حلقه دوستان فرهنگی خود همچون عبدالحسین زرین‌کوب، مجتبی مینوی، ایرج افشار، محمد معین، محمدامین ریاحی و دکتر موحد زندگی کند. خاطرات آنها از دکتر زریاب بسیار خواندنی و شنیدنی است. آنچه آنان طی خاطرات خود بیان کرده‌اند در یک زمینه مشترک است، این که او عاشق ایران، عاشق فرهنگ ایران و زبان فارسی بود و تا زنده بود خود را وقف این علایق کرد.

 • ۷ حرکت ناخودآگاه دروغگوها

  در هنگام دروغ گفتن فرد فقط روی کلمات و حالت‌های صورت خود تمرکز می‌کند و زبان بدن را کاملا نادیده می‌گیرد.

 • خدمات وی‌آی‌پی یک قاچاقچی!

  قرار است ترانسفر غیرقانونی‌ام از مشهد و با سوار شدن در یک پژوی اختصاصی انجام شود و بعد از رسیدن به مرز بازرگان، دو - سه روزی را هم برای آماده شدن گذرنامه جعلی منتظرم بمانم، بعد از آن وارد خاک ترکیه شوم و این خدمات وی‌آی‌پی تا رسیدن به استانبول ادامه یابد.

 • نه بزرگوار! مشکل تو عادل نبود

  نه بزرگوار! مشکل تو عادل نبود

  طعنه‌آمیز است که بدترین سال مربیگری قلعه‌نویی همزمان با غیاب و سکوت تلخ عادل رخ می‌دهد. خاموشی چراغ نود هفده‌ماهه شده و حالا روی میز مجری محبوبش هندوانه حراج می‌کنند. در چنین روزگاری، امیر بدترین نتایج عمرش را می‌گیرد، در استادیوم‌ها از دوست و دشمن شعار کنایه‌آمیز می‌شنود، از سوی رسانه‌های بومی گوشه رینگ کشانده می‌شود و برای نخستین‌ بار در عمرش استعفانامه می‌نویسد. نه بزرگوار! مشکل شما عادل نبود.

 • داربی نطلبیده!

  داربی نطلبیده!

  بازی گوی و گلدان‌ها، یک داربی نطلبیده را برای فوتبال ایران فراهم کرد.

 • فریاد مرگ در پارک لاله

  فریاد مرگ در پارک لاله

  «اگر پارک و بوستان امن نیست، پس خانواده باید برای تفریح سالم به کجا بروند. چرا یک بچه باید هنگام بازی در یک بوستان این چنین قربانی شود. کاش کسی پیدا شود و جواب سوال مرا بدهد.» اینها فریادهای پدر مهدی است. پسربچه ١٢ساله‌ای که در بوستان لاله برق جانش را گرفت. هنگام بازی کودکانه به تیر چراغ برق چسبید و خشک شد. مهدی نفس‌هایش قطع شد و برای همیشه چشم‌هایش را بست.

 • کسی قلعه‌نویی را می‌خواهد؟

  کسی قلعه‌نویی را می‌خواهد؟

  قلعه‌نویی بعد از قبول دو شکست در فاصله ۱۰ روز برابر استقلال (یکی در لیگ و یکی در جام حذفی) استعفایش را زودتر از موعد نوشت تا از درج «اخراج» در کارنامه‌اش جلوگیری کند؛ امیر زیرکی به خرج داد چون همه می‌دانستند جام حذفی آخرین فرصتی است که سپاهان به قلعه‌نویی می‌دهد.

 • راست و دروغ ترامپ درباره ایران

  راست و دروغ ترامپ درباره ایران

  منظور از کلمه ایران در جملات ترامپ چندان روشن نیست. منظورش حکومت است یا اکثریت مردم یا گروه‌های سیاسی و ...؟ چون هیچ ‌کدام از اینها موضع یکسانی در این باره ندارند.

 • فکر نمی‌کرد کرونا آن قدر نامرد باشد

  فکر نمی‌کرد کرونا آن قدر نامرد باشد

  «روزهای آخر احساساتی شده بود؛ دوستانش که زنگ می‌زدند، گریه می‌کرد و می‌گفت من فکر نمی‌کردم کرونا آن قدر نامرد باشد. همه می‌گفتند تو که یک روز مشکلات همه را حل می‌کردی‌داری گریه می‌کنی؟ یعنی باورشان نمی‌شد. در غریبی و تنهایی دفنش کردیم فقط خودمان بودیم.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  واکسن روسی کرونا، طرح پیش‌فروش نفت و نامگذاری خیابانی در تهران به نام مهندس مهدی بازرگان از جمله موضوعاتی هستند که در میان تیترهای اصلی روزنامه‌های صبح چهارشنبه بازتاب بیشتری یافته‌اند.

 • بدن انسان و شگفتی‌های آن

  مغز انسان بسیار قدرتمند است و به اندازه‌ یک لامپ ١٠واتی انرژی می‌گیرد.

 • حماسه آریو برزن

  شکست مقدونی‌ها قطعی به نظر می‌رسید اما چوپانی که چندی قبل اسیرشان شده بود و منطقه را خوب می‌شناخت (و گویا کینه‌ای قدیمی هم از پارس‌ها داشت) راه دیگری نشان‌شان داد. کوره‌راهی که اسکندر و سربازانش را به پشت اردوگاه اصلی آریو برزن می‌رساند و ... .

 • نگاهی به قیمت باشگاه‌ها در فوتبال ایران

  مظنه تیم چند است؟

  این مطلب به شما نشان می‌دهد با چقدر سرمایه اولیه می‌توان مالک یک باشگاه در لیگ‌های مختلف فوتبال ایران شد اما اگر فکر می‌کنید فقط همین پول برای تیم‌دار شدن کافی است، بهتر است مستقیم و بدون فوت وقت بروید سراغ بند آخر!

 • ۵ نشانه هشداردهنده مصرف بیش از حد چربی

  ۵ نشانه هشداردهنده مصرف بیش از حد چربی

  میزان بیش از حد از هر چیزی، حتی موارد مفید، خوب نیست. چربی اشباع که به میزان زیاد در گوشت و فرآوردهای جانبی حیوانی مانند پنیر و لبنیات وجود دارد، یکی از مواردی است که نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد. چند نشانه کلیدی وجود دارند که می توانند به مصرف بیش از حد چربی اشاره داشته باشند.