خبرنگار: 50359

 • ایران زیباست؛ آبشار «ساسنگ»

  ایران زیباست؛ آبشار «ساسنگ»

  آبشار ساسنگ در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان مینودشت در نزدیکی روستایی با همین نام و در ارتفاعات جنگلهای هیرکانی واقع شده است. این آبشارهای زیبا و بی نظیر با استخرهای طبیعی فراوان، از سرازیر شدن آب از شیب دره ای که در فاصله تقریبی یک کیلومتری روستای ساسنگ قرار دارد به وجود آمده‌اند. تنها راه رسیدن به آبشار مسیر پیاده روی با شیب ملایم است.

 • ایران زیباست؛ ارتفاعات شاه‌کوه

  ایران زیباست؛ ارتفاعات شاه‌کوه

  متابق همیشه در فصل تابستان گرمای هوا بر لطافت این فصل غلبه می‌کند، هر چه از سطح زمین بالاتر رویم به علت فشار کم هوا در ارتفاعات، هوا خنک‌تر شده و کاهش چند درجه‌ای دما کاملا محسوس است. ارتفاعات رشته کوه کهکشان یا گاوکشان (شاهکوه) در استان گلستان که در امتداد شرقی رشته کوه البرز قرار دارد که با قله‌هایی به ارتفاع بالای ۳۰۰۰ متر از سطح دریا باعث شده که مناطقی بسیار زیبا و چشم نواز، مراتعی سرسبز و خنک همراه با چشمه های فراوان درآن به وجود آید. برای دیدن این زیبایی‌ها می‌توان در مسیر گرگان به شاهرود و در جاده زیبای توسکستان، با گذشت فاصله تقربی ۶۰ کیلومتر به این مناطق دسترسی پیدا کرد.

 • میل رادکان کردکوی
 • برداشت گندم در مزارع استان گلستان

  برداشت گندم در مزارع استان گلستان

  گندم در زندگی ما ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد و تاثیر آن بر فرهنگ، اقتصاد و دیگر موضوعات به صورت مستقیم و غیر مستقیم دیده می شود. با توجه به بارندگی های بسیار خوب در آغاز فصل بهار در ایران و مساعد بودن شرایط آب و هوایی در اکثر مناطق در استان گلستان عملیات نیز برداشت و تحویل گندم کشاورزان ازسطح مزارع آغاز شده است. .

 • ایران زیباست؛ «جهان‌نما»
 • توزیع بیش از ۲۲۰۰ بسته معیشتی در گنبد کاووس

  توزیع بیش از ۲۲۰۰ بسته معیشتی در گنبد کاووس

  مردم شهرستان گنبد کاووس در استان گلستان به صورت کاملا خود جوش با تهیه بیش از ۲۲۰۰ بسته معیشتی در طرح پویش مردمی مقابله با کرونا شرکت کردند. تهیه این کمک های مومنانه و خدا پسندانه که شامل ۱۰ قلم کالا برای هر بسته است، به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال، در محل مصلی این شهرستان انجام شد. این اقلام بلافاصله بعد از بسته بندی توسط خود مردم و در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد.

 • شب اول بازگشایی مساجد - گنبدکاووس

  شب اول بازگشایی مساجد - گنبدکاووس

  همزمان با سراسر کشور و استان، مساجد گنبدکاووس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شب گذشته به منظور برگزاری مراسم احیای لیالی قدر بازگشایی شد.

 • آماده کردن خزانه برای کشت برنج
 • آرامگاه «خالد نبی»
 • برداشت گل گاوزبان در آزادشهر استان گلستان
 • ایران زیباست؛ «کال جنی» طبس

  ایران زیباست؛ «کال جنی» طبس

  بعد از گذشت حدود ۳۵ کیلومتر از طبس به سمت شهرستان بشرویه در استان خراسان جنوبی به تابلویی می‌رسید که شما را به سمت یکی از عجیب ترین و زیباترین مناطق طبیعی ایران هدایت می کند. دره‌ای زیبا و حیرت‌انگیز که بومیان قدیمی آن را دره جن‌ها نامیده‌اند و آن را خوف‌انگیز و محل زندگی ارواح و جن‌ها می‌دانستند. کال اصطلاحی است که به دره یا مسیر ایجاد شده به وسیله سیلاب‌ها و جریان آب اطلاق می‌شود. یک دره خاموش، خنک و آبدار در دل پهنه‌ای داغ و تب‌دار به نام دشت کویر. نام این پدیده طبیعی منحصر به فرد از سال ۱۳۹۶ با شماره ۳۵۰ در فهرست آثار طبیعی - ملی ایران قرار دارد و با نام دره جنی نیز شناخته می‌شود.

 • آرامش در سدهای استان گلستان