خبرنگار: 30171

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • مراسم رونمایی از کتاب «طعنه سیاسی:پایان یک دموکراسی دروغین»

  مراسم رونمایی از کتاب «طعنه سیاسی:پایان یک دموکراسی دروغین»

  مراسم رونمایی از کتاب «طعنه سیاسی: پایان یک دموکراسی دروغین» با حضور عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه و لئو بوکاردی سفیر واتیکان در ایران، جمعه ۲۰ تیرماه در هتل آسمان اصفهان برگزار شد. این کتاب به سردار شهید قاسم سلیمانی و لاتین تبارهای آمریکای مرکزی که طعمه سیاست های نژاد پرستانه مهاجرتی آمریکا شده اند، تقدیم شد.

 • سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به اصفهان

  سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به اصفهان

  محمدباقر نوبخت در روز آخر سفر خود به اصفهان، امروز جمعه ۶ تیرماه، از پارک علمی و فناوری سلامت، تقاطع های غیرهم سطح شهرضا و طرح تعویض مواصلاتی اصفهان- شیراز و قطار شهری اصفهان- بهارستان بازدید کرد. همچنین در این سفر عملیات اجرایی احداث ۴ هزار واحد مسکن محرومان و مددجویان استان اصفهان آغاز شد.

 • تخریب سنگ قبرهای تاریخی تخت فولاد

  تخریب سنگ قبرهای تاریخی تخت فولاد

  گورستان تاریخی تخت فولاد اصفهان با قدمتی بیش از هزار سال، یکی از غنی‌ترین مجموعه‌های تاریخی کشور است که در فهرست میراث ملی کشور نیز به ثبت رسیده است. این روزها که پروژۀ «ساماندهی محوطه شمالی مصلی اصفهان» در تخت فولاد در حال اجراست، برخی از سنگ‌قبرهای این گورستان تاریخی تخریب شده است.

 • آغاز به کار مجدد مترو اصفهان

  آغاز به کار مجدد مترو اصفهان

  به دلیل شیوع ویروس کرونا از ۲۴ اسفند ماه ۹۸ فعالیت مترو اصفهان متوقف شد. پس از این مدت امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹، در راستای رفاه و سهولت شهروندان، فعالیت خط یک مترو اصفهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله الزام استفاده از ماسک از سوی مسافران مترو از سر گرفته شد. جابجایی شهروندان از طریق مترو از ساعت ۶:۱۵ صبح تا ۲۱:۳۰ است، سرفاصله زمانی فعلاً ۱۵ دقیقه خواهد بود و در صورت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط همشهریان و افزایش تقاضا، این فاصله در روزهای بعد به همان ۱۱ دقیقه باز خواهد گشت.

 • اصفهان در شرایط «کرونایی»

  اصفهان در شرایط «کرونایی»

  حدودا یک‌ماه است که ایران درگیر شیوع ویروس کرونا شده و اکثر استان‌های کشور، کم یا زیاد دارای مواردی از بیماران کرونایی هستند و در برخی نقاط هم، بحران به سطوح بالا و به‌عبارتی سطح هشدار رسیده است. با این وجود برخی از مردم نسبت به ماندن در منزل، شستشوی مداوم دست‌ها، رعایت نکات بهداشتی توصیه شده و حتی سفر نرفتن بی‌توجهی نشان می‌دهند. این بی توجهی موجب می شود تا رعایت کردن عده دیگری از شهروندان چندان مفید واقع نشود و همگان درگیر این بیماری شوند. این توجه و بی توجهی مردم در زندگی روزمره شهری قابل مشاهده است.

 • صندوق‌های سیار انتخابات مجلس در اصفهان

  صندوق‌های سیار انتخابات مجلس در اصفهان

  صندوق‌های سیار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، جمعه (۲ اسفند) در در حوزه اخذ رای شهرستان‌های خمینی‌شهر و درچه در حال فعالیت هستند.

 • توزیع اقلام مورد نیاز شعب اخذ رأی‌ در اصفهان

  توزیع اقلام مورد نیاز شعب اخذ رأی‌ در اصفهان

  توزیع اقلام مورد نیاز ۹۰۴ شعبه اخذ رأی‌، از قبیل صندوق های رأی‌،لوازم التحریر،فرمها وغیره، چهارشنبه ۳۰ بهمن، بین ۱۹ ستاد شهر اصفهان و ۵ بخش شرق این استان در محل فرمانداری اصفهان انجام شد. همچنین این اقلام بین ۴ شعبه اخذ رأی‌ اقلیت های دینی نیز توزیع می شود.

 • حضور اقشار مختلف در راهپیمایی ۲۲ بهمن - اصفهان

  حضور اقشار مختلف در راهپیمایی ۲۲ بهمن - اصفهان

  اقشار مختلف مردم، همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان نقش جهان اصفهان شرکت کردند.

 • سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان اصفهان

  سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان اصفهان

  سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان اصفهان، شنبه ۱۹ بهمن، با حضور سید حسن قاضی عسگر، معاون استاندار و زهرا سعیدی و حمیدرضا فولادگر، نمایندگان مجلس و سایر مدیران استانی در محل اتاق بازرگانی این استان برگزار شد.

 • افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان با حضور معاون علمی رییس جمهور

  افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان با حضور معاون علمی رییس جمهور

  ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان در مساحت ۳۲ هکتار شامل مراکز رشد و نوآوری، کارآفرینی و بازی‌های رایانه‌ای، صنایع سرگرمی، کریدور دانش و شتابدهنده های صنایع خلاق شنبه ۱۹ بهمن با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد علمی نخبگان، رئیس دانشگاه اصفهان و روسای دانشکده های این دانشگاه به منظور حمایت از نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه اصفهان افتتاح شد.

 • برگزاری پانزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر

  برگزاری پانزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر

  پانزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر به همت مرکز گردشگری جهاد دانشگاهی واحد اصفهان چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه برگزار شد. در این برنامه از پیست اسکی فریدون شهر، اقامتگاه بوم گردی و سفره خانه بام ایران، قبرستان حضرت مریم بازدید شد.

 • هفته بیستم لیگ برتر فوتسال بانوان

  هفته بیستم لیگ برتر فوتسال بانوان

  در چهارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتسال بانوان ،جمعه ۲۰ دی‌ماه، تیم نامی‌نو و هیئت خراسان‌رضوی به مصاف یکدیگر رفتند. در پایان این دیدار پرگل، نامی‌نو با نتیجه ۸ بر ۴ حریف خود را شکست داد.

 • دوازدهمین نمایشگاه و جشنواره «فناوری نانو»

  دوازدهمین نمایشگاه و جشنواره «فناوری نانو»

  دوازدهمین نمایشگاه نانو پنجشنبه ۱۸ مهرماه، با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، دکتر سعید سرکار دبیر ستاد نانو و دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو و با حضور ۱۲۵ شرکت فعال در حوزه نانو آغاز شد و این نمایشگاه تا ۲۱ مهر ماه در سالن نمایشگاه بین المللی تهران پا برجاست.

 • کنفرانس بین‌المللی «اقتصاد جهانی و تحریم‌ها»

  کنفرانس بین‌المللی «اقتصاد جهانی و تحریم‌ها»

  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، صبح روز چهارشنبه در کنفرانس بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها که در دانشگاه الزهرا برگزار شد، با موضوع مدیریت و به حداقل رساندن تنش‌های غیرضرور با همسایگان برای مقابله با فشار حداکثری آمریکا سخنرانی کرد.

 • عمارت «کلاه فرنگی»

  عمارت «کلاه فرنگی»

  عمارت «کلاه فرنگی» یا بی‌سیم، بنایی تاریخی باقی مانده در وزارت ارتباطات در خیابان شریعتی تهران امروزی است. تا همین چند سال قبل بدون استفاده به حال خود رها شده بود و با حضور وزیر جوان کابینه، در این وزارت خانه، برای تبدیل این ساختمان تاریخی به دفتر کار او تمهیداتی اندیشیده شد. اکنون نه تنها آذری جهرمی در این بنای صدساله امور وزارتخانه‌اش را رسیدگی می‌کند بلکه تاسیسات قدیمی‌ تر ساختمان بی‌سیم هنوز پای ثابت این بنای تاریخی هستند.

 • بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ایسنا

  بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ایسنا

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیئت امنای این دانشگاه، سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه از بخش‌های مختلف خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بازدید کرد.

 • دومین گردهمایی عکاسان دفاتر استانی ایسنا

  دومین گردهمایی عکاسان دفاتر استانی ایسنا

  دومین گردهمایی عکاسان دفاتر استانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی با حضور در کارگاه‌های آموزشی مختلف به مدت سه روز در این خبرگزاری برگزار شد.

 • حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ایسنا

  حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ایسنا

  در آستانه شروع سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، شنبه ۳۰ شهریورماه از بخش‌های مختلف خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بازدید کرد.

 • چهارمین اجلاس هیات امنای بنیاد علمی اکو

  چهارمین اجلاس هیات امنای بنیاد علمی اکو

  چهارمین اجلاس هیأت امنای بنیاد علمی اکو و پنجمین نشست کمیته اجرایی آن با حضور وزرای علوم ایران و پاکستان، دبیر کل اکو و اعضای بلند پایه کشورهای عضو در دانشگاه اصفهان برگزار شد که در حاشیه این جلاس «چادری فواد حسین» وزیر علوم و فناوری پاکستان با منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان دیدار و گفتگو کرد.