خبرنگار: 30148

 • زائران امام رضا(ع)

  زائران امام رضا(ع)

  طبق سنت های سال های گذشته، دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) بهانه ای برای تشرف زائران به حرم رضوی می شود. زائران کثیری که با وجود ویروس کرونا و وضعیت قرمز مشهد، از سراسر کشور برای زیارت امام رضا (ع) در حرم رضوی حضور می یابند. تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید در سالروز میلاد امام رضا (ع)، در محل ورودی شیخ طبرسی حرم رضوی ثبت شده است.

 • حرم رضوی در شب میلاد امام رضا(ع)

  حرم رضوی در شب میلاد امام رضا(ع)

  در شب میلاد امام هشتم شیعیان، حرم مطهر میزبان جمع زیادی از زائران و مجاوران  امام رضا (ع) است و به مانند سنت هرساله پرچم متبرک گنبد منور رضوی در شب ولادت امام رضا(ع) تعویض شد.

 • تفریح مردم در منطقه ییلاقی "آبقد"

  تفریح مردم در منطقه ییلاقی "آبقد"

  این روزها، با وجود توصیه‌های وزارت بهداشت، تعدادی از مردم با بی‌توجهی به شکل شیوع ویروس کرونا و بدون رعایت نکات بهداشتی برای تفریح به طبیعت نزدیک محل زندگی خود می‌روند. با توجه به طولانی شدن دوران "قرنطینه خانگی" و "در خانه ماندن" برای گروهی از مردم و همچنین وجود آب و هوای مناسب احتمال می‌رود که این بی‌توجهی عواقب جبران ناپذیری برای سلامتی مردم ایجاد کند. منطقه "آبقد" در ۶۹ کیلومتری شمال غرب مشهد و در بخش گلبهار شهرستان چناران واقع شده است و در روزهای تعطیل بسیاری از ساکنان شهرهای اطراف برای تفریح به این مکان می‌آیند.

 • طغیان رودخانه دره آبقد چناران

  طغیان رودخانه دره آبقد چناران

  بر اثر بارندگی‌های روزهای اخیر در خراسان رضوی از جمله شهرستان چناران، رودخانه‌ها طغیان کرده و بسیاری از آب‌بندها پر شده است. حجم آب در بعضی نقاط رودخانه به حدی است که سیلاب به داخل باغ های مجاور وارد شده و باعث خسارت به باغداران شده است. "دره آبقد" به عنوان سرچشمه رودخانه چناران در ۶۹ کیلومتری شمال غرب مشهد و در بخش گلبهار شهرستان چناران قرار دارد و از رشته کوه های بینالود سرچشمه می‌گیرد.

 • بارش برف بهاری در چناران

  بارش برف بهاری در چناران

  با کاهش دما در بیشتر نقاط کشور، از روز گذشته 20 فروردین، بسیاری از نقاط خراسان رضوی شاهد بارش باران بود. در بعضی مناطق همچون مشهد، چناران و مناطق کوهستانی این بارش‌ها به‌صورت برف صورت گرفت که باعث سفیدپوش شدن باغ‌ها و مزارع شد.

 • "کرونا" بزرگ و کوچک نمی‌شناسد

  "کرونا" بزرگ و کوچک نمی‌شناسد

  با توجه به شرایط کنونی و تاکید مقامات بهداشتی جهت قطع چرخه انتقال ویروس کرونا، "در خانه ماندن" مهمترین و بهترین کاری است که مردم می‌توانند انجام دهند. اما هنوز عده‌ای از مردم به هر دلیلی به این مهم و اصل فاصله‌گذاری اجتماعی توجهی ندارند و مانند گذشته در اماکن عمومی به پرسه زدن و انجام امورات غیر ضرور خود می‌پردازند. در این بین حضور کودکان و افراد مسن که خطر بیشتری متوجه‌شان است نکته قابل توجه و عجیبی است.

 • چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم - مشهد

  چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم - مشهد

  ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور، از جمله در فرمانداری مشهد و همچنین سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از ساعت ۸ صبح یکشنبه ۱۰ آذر ماه با دستور وزیر کشور خطاب به استانداران و فرمانداران آغاز شد و تا ۱۶ آذر ماه ادامه دارد.

 • ایران زیباست؛ پاییز در گلمکان

  ایران زیباست؛ پاییز در گلمکان

  منطقه گلمکان واقع در 70 کیلومتری شمال مشهد مقدس واقع شده است. این منطقه در دامنه شمالی رشته کوه بینالود قرار دارد که از شمال به دشت مشهد و محور مشهد- چناران، از جنوب به شهرستان نیشابور، از غرب به کوه تخته رستم و از شرق به مناطق زشک و شاندیز می رسد. پاییز با تغییرات محسوس خود جلوه‌ خاصی به طبیعت می بخشد. میوه‌های جامانده روی درختان، ریزش برگ‌ها، صدای پرندگان و حیوانات، رودخانه‌‎های جاری، خلوت کوچه باغ‌ها و... همه دست به دست هم می دهند تا یک فصل بسیار زیبا و شاعرانه را ترسیم کنند.

 • عزاداری شهادت امام رضا(ع) - مشهد مقدس‎

  عزاداری شهادت امام رضا(ع) - مشهد مقدس‎

  امروز 7 آبان ماه 1398همزمان با 30 صفر مراسم عزاداری امام رضا(ع) با حضور خیل عظیمی از عزاداران به‌صورت دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد.

 • سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) - مشهد مقدس

  سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) - مشهد مقدس

  همزمان با 28 صفر مصادف با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین در آستانه شهادت امام رضا (ع)، حرم رضوی پذیرای بسیاری از عزاداران و زائران شد.

 • یادواره کشوری شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز

  یادواره کشوری شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز

  یادواره کشوری شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز امروز چهارم آبان ماه 1398 با حضور تعدادی از خانواده شهیدان از جمله فهمیده، سنجرانی، برونسی و همچنین مقامات استانی و جمعی از دانش آموزان مدارس در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد.

 • شب های مهران در آستانه اربعین

  شب های مهران در آستانه اربعین

  با نزدیک شدن به اربعین ۱۴۴۱، جمعیت زیادی از عزاداران حسینی در شهر مهران حاضر می شوند تا از این مرز بین المللی که بیشترین تردد در آن انجام می‌شود عبور کرده و در پیاده روی اربعین شرکت کنند. در این ایام بدلیل ازدحام جمعیت و ورود تعداد زیادی از وسایل نقلیه، خیابان ها و کوچه های مهران طی شبانه روز جنب و جوش خاصی را شاهد هستند.