برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • چرا حق با میثاقی نیست؟

  اعتراض عجیب تلویزیون به تبلیغات ورزشگاه‌ها

  چرا حق با میثاقی نیست؟

  تلویزیون هرگز دل خوشی از پخش تبلیغات محیطی نداشته و حتی یادمان هست در چند نوبت با هدف سانسور این تابلوها، زاویه دوربین‌ها را تغییر داد. به هر جهت اما دست‌ کم به سه دلیل در این مورد حق با میثاقی و تلویزیون نیست.

 • فریاد مرگ در پارک لاله

  فریاد مرگ در پارک لاله

  «اگر پارک و بوستان امن نیست، پس خانواده باید برای تفریح سالم به کجا بروند. چرا یک بچه باید هنگام بازی در یک بوستان این چنین قربانی شود. کاش کسی پیدا شود و جواب سوال مرا بدهد.» اینها فریادهای پدر مهدی است. پسربچه ١٢ساله‌ای که در بوستان لاله برق جانش را گرفت. هنگام بازی کودکانه به تیر چراغ برق چسبید و خشک شد. مهدی نفس‌هایش قطع شد و برای همیشه چشم‌هایش را بست.

 • فکر نمی‌کرد کرونا آن قدر نامرد باشد

  فکر نمی‌کرد کرونا آن قدر نامرد باشد

  «روزهای آخر احساساتی شده بود؛ دوستانش که زنگ می‌زدند، گریه می‌کرد و می‌گفت من فکر نمی‌کردم کرونا آن قدر نامرد باشد. همه می‌گفتند تو که یک روز مشکلات همه را حل می‌کردی‌داری گریه می‌کنی؟ یعنی باورشان نمی‌شد. در غریبی و تنهایی دفنش کردیم فقط خودمان بودیم.»

 • جزئیات محاکمه ۳ داعشی در دادگاه کیفری تهران

  جزئیات محاکمه ۳ داعشی در دادگاه کیفری تهران

  رسیدگی به پرونده ۳ نفر از اعضای داعش که در یک روستای مرزی ایران دستگیر شده بودند ، در شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

 • صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه

  کرونا، گشایش اقتصادی و لبنان کلیدواژگان تیترهای عمده روزنامه‌های سه‌شنبه هستند.

 • ستاره‌هایت را سفت بچسب ژنرال!

  ستاره‌هایت را سفت بچسب ژنرال!

  شرایط برای امیر قلعه‌نویی، سرمربی این روزهای تیم سپاهان، تقریبا بحرانی است. او که عنوان پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر را یدک می‌کشد، با سپاهان در این فصل در لیگ به توفیقی نرسیده و اگر «خیلی‌خیلی» خوش‌شانس باشد و رقبایش «خیلی‌خیلی» بدشانس، شاید به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نزدیک شود.

 • ورود به جاده بی‌اعتمادی ممنوع

  ورود به جاده بی‌اعتمادی ممنوع

  اولین درس بزرگ کرونا این بود که به ما یاد داد جامعه، مجموعه‌ای از حلقه‌های به هم پیوسته است؛ من ویروس را تقدیم شما می‌کنم، شما به دیگری و دیگری به یکی دیگر تا در یک چرخه سریع، دوباره آن را دریافت کنم؛ شاید هم این بار یکی از اعضای خانواده.

 • صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  سخنان رئیس بنیاد مستضعفان در یک برنامه‌ تلویزیونی بازتاب گسترده‌ای در روزنامه‌های صبح دوشنبه داشت. گشایش اقتصادی هم از دیگر موضوعات مورد توجه روزنامه‌ها بوده است.

 • جشن قهرمانی پرسپولیس به کام اسپانسرها؟

  جشن قهرمانی پرسپولیس به کام اسپانسرها؟

  جشن قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم در نهایت بی‌سلیقگی برگزار شد و سازمان لیگ با عملکرد خود نقش بزرگی در خراب کردن خامه‌ روی کیک داشت! جشن قهرمانی خوب و بی‌کم و کاست برای شاگردان یحیی گل‌محمدی می‌توانست به‌مثابه خامه ‌روی کیک باشد که پایان‌بخش یک فصل دراماتیک بود و سرخپوشان توانستند برای چهارمین ‌بار متوالی قهرمان لیگ برتر شوند یا به قول اهالی فوتبال در کسب قهرمانی پوکر کنند.

 • صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  گشایش اقتصادی وعده داده شده از سوی رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در تیتر بسیاری از روزنامه‌های صبح یکشنبه دیده می‌شود. بسیاری از روزنامه‌ها به گمانه‌زنی درباره این خبر پرداخته‌اند.

 • عادل هرگز دچار توهم «گالیله‌پنداری» نشد!

  عادل هرگز دچار توهم «گالیله‌پنداری» نشد!

  «عادل پی‌برد در هیجانات لحظه‌ای دچار اشتباه شده، بنابراین هفته بعدش بدون فرافکنی و سفسطه، مستقیما و عمیقا از استیلی عذرخواهی کرد. نه؛ عادل هرگز دچار توهم «گالیله‌پنداری» نشد!»

 • علی (ع) قبل از غدیر هم وصی محمد (ص) بود

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

  علی (ع) قبل از غدیر هم وصی محمد (ص) بود

  آیت‌الله سیدمحمد غروی گفت: پیامبر قبل از غدیر هم پسرعموی بزرگوارشان را به عنوان جانشین و وصی خود معرفی کرده بودند که این امر در روز عید غدیر رسما تحقق یافت.

 • کرونا و توسعه‌یافتگی، آثار و پیامدها

  کرونا و توسعه‌یافتگی، آثار و پیامدها

  کووید-۱۹ بزرگ‌ترین بحران اقتصادی دوران صلح یک قرن گذشته است و در مجموع هیچ منطقه‌ای در نظام بین‌الملل از پیامدهای منفی آن بر اقتصاد کشورها مصون نبوده است.

 • نقل قولی از جهانبخش که نگران‌مان می‌کند

  نقل قولی از جهانبخش که نگران‌مان می‌کند

  اگر جهانبخش تصمیمش را گرفته باشد، چاره‌ای جز تسلیم شدن برای ما باقی نمی‌ماند. در این صورت امیدواریم او بالاخره حقش را از لیگ برتر انگلستان بگیرد. فقط کاش علیرضا یادش باشد او مفت وارد این مبارزه نمی‌شود و از گنج جوانی‌اش بابت این جنگ هزینه می‌کند.

 • صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  انفجار بیروت همچنان در میان تیتر نخست روزنامه‌ها سهم بزرگی را از آن خود کرده است.

 • تا شهریور صبر کنید

  تا شهریور صبر کنید

  «اجباری شدن استفاده از ماسک از روز ۱۵ تیر آغاز شده است، برای این که اثر اجرایی شدن این طرح را در کاهش فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا ببینیم، همچنان باید تا اواخر مرداد و اوایل شهریور صبر کنیم. ولی آمار بستری‌شدگان ناشی از کرونا در کل کشور در روزهای اخیر تا حدودی کاهش یافته است که قطعا مهم‌ترین علت آن بالاتر رفتن میزان پایبندی مردم به پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی بوده است.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  اگرچه انفجار مهیب در بیروت در ساعات پایانی سه‌شنبه رخ داد ولی برخی روزنامه‌ها آن را به تیتر یک خود تبدیل کرده‌اند.

 • ۷ قاب از انقلاب مشروطه

  ۷ قاب از انقلاب مشروطه

  جنبش مشروطه‌خواهی ایرانیان، امروز ۱۱۴ ساله می‌شود.

 • از رهبری یاد بگیریم

  از رهبری یاد بگیریم

  آن روز که عده‌ای از نمایندگان مجلس یازدهم از روی احساسات و نشناختن شرایط همه‌جانبه کشور، خشمگینانه از سقوط دولت سخن می‌گفتند و برخی از مخالفان دولت قند توی دلشان آب شد، با فرمان «ایست» رهبر مواجه شدند. چرا؟ چون هل دادن مملکت به سوی پرتگاه که هنر نیست. رهبری بر همه اوضاع کشور تسلط دارند و قضاوت و تصمیم‌گیری‌شان به‌ دلیل اشراف بالا، بیشترین انطباق با مصلحت دارد. خوب است همه ما از ایشان یاد بگیریم.

 • تلویزیون ماند و جواد خیابانی!

  تلویزیون ماند و جواد خیابانی!

  تلویزیون مانده و جواد خیابانی؛ این دیگر بر عهده دو طرف است که درست در روزهایی که بیشترین انتقاد نسبت به صداوسیما و گزارش‌های فوتبالی آن مطرح می‌شود، واکنشی متفاوت نشان دهند.

 • عوارض برگزار نشدن کنکور

  عوارض برگزار نشدن کنکور

  مسأله کنکور یک مسأله در هم تنیده علمی، اجتماعی، فرهنگی، فردی، اقتصادی و سیاسی است و بسیاری از خانواده‌ها از چند سال گذشته برای این آزمون زمان گذاشته و برنامه ریزی و هزینه کرده‌اند تا فرزندان‌شان در شرایط مناسب به رقابت بپردازند. در این بزرگترین ماراتن علمی، یک میلیون و ٧٠٠ هزار داوطلب به رقابت می‌پردازند که تنها سرنوشت خودشان مطرح نیست و با خانواده‌هایشان حدوداً ٦ میلیون نفر در انتظار شرکت در این رقابت‌اند. مضاف بر این که اگر فردی امسال در کنکور شرکت نکند، ممکن است با ده‌ها مانع همچون (سربازی برای پسرها) مواجه شود.

 • صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  برگزارشدن یا به تعویق افتادن آزمون ورودی دانشگاه‌های ایران در برخی از روزنامه‌های سراسری به تیتر نخست تبدیل شده است.

 • کرونا از نمای نزدیک

  یادداشتی از علی ربیعی

  کرونا از نمای نزدیک

  «داشتن نظام اقتصادی ضعیف و ناتوان از حمایت اجتماعی مؤثر از اقشار آسیب‌پذیر اقتصادی که تأثیر تحریم‌های اقتصادی آن را مضاعف و فشار زیادی به آن وارد کرده است، حالا روی تلخ خودش را بیشتر به ما نشان می‌دهد. اگر اقتصاد بدون تحریم و تاب‌آورتری داشتیم حالا دغدغه نان کمتر بود و بیشتر می‌شد بین دغدغه نان و جان به نفع جان توازن قوی‌تری ایجاد کرد.»

 • می‌خواهم دیده شوم

  می‌خواهم دیده شوم

  چرا در چند وقت اخیر پیشکسوتان سرخابی‌مانند هواداران متعصب رفتار می‌کنند؟

 • سیاست و مرگ بیسمارک

  سیاست و مرگ بیسمارک

  بیسمارک تا ۱۸۹۰ در قدرت باقی ماند و پروس کوچک را به امپراتوری آلمان، یعنی به یکی از قدرت‌های بزرگ زمانه تبدیل کرد. در گام‌های بعدی اصلاحاتش، حکومت را بیشتر از قبل در انحصار گروهی از نخبگان درآورد و اثرگذاری مردم عادی را کمتر کرد. حتی راه فعالیت سوسیالیست‌های آلمان را - که او بسیار از آنان می‌ترسید - بست و تا جایی که برایش ممکن و شدنی بود مانع نقش‌آفرینی‌شان شد. دولت او برای مهارت تبعات این سخت‌گیری، نظام تامین اجتماعی پیشرفته‌ای ایجاد کرد، بیمه بیکاری و سوانح و بازنشستگی کارگران را به‌ عهده گرفت و دستمزدهای آنان را هم افزایش داد.

 • نقش علی لاریجانی در قرارداد ۲۵ساله ایران و چین

  نقش علی لاریجانی در قرارداد ۲۵ساله ایران و چین

  آقای لاریجانی نقش ویژه‌ای در قرارداد راهبردی ایران و چین دارد و او برای پیگیری این قرارداد مهم، مد نظر رهبر انقلاب بود تا بتواند مناسبات ایران و چین را در این قرارداد مدیریت کند تا سندی اجرایی و عملیاتی به ثمر بنشیند. او فردی مطمئن نزد رهبر انقلاب است.

 • بدون قلعه‌نویی هرگز!

  بدون قلعه‌نویی هرگز!

  امیر قلعه‌نویی، سرمربی سپاهان، بعد از چند روز بستری‌شدن در بیمارستان، روز گذشته ترخیص شد تا ادامه روند بازیابی سلامتش را در کنار خانواده سپری کند. قلعه‌نویی چند روز پیش به‌دلیل آنچه حمله عصبی خوانده شد، به بیمارستانی در اصفهان منتقل و بعد هم به تشخیص پزشکان، عنوان شد باید چند روزی تحت مراقبت باشد.

 • بازاریابی شبکه‌ای با ترفند گروگانگیری

  بازاریابی شبکه‌ای با ترفند گروگانگیری

  «آنها از پدرم ٥٠‌میلیون تومان پول می‌خواستند. ابتدا به بهانه اجاره خانه در کیش. اما بعد از مراجعه به پلیس مشخص شد که این ترفند جدید شرکت‌های هرمی است.»

 • چون می‌گذرد غمی نیست

  کنار آمدن با کرونا به روایت شهروندان

  چون می‌گذرد غمی نیست

  هفت ماه بسرعت برق و باد گذشت اما انگار هنوز نتوانسته‌ایم با این میهمان ناخوانده کنار بیاییم؛ یکی مدام می‌نالد، یکی بی‌خیال همه چیز شده و دکمه «Delete» را توی ذهنش فشار داده و از بیخ و بن به چیزی فکر نمی‌کند، یکی چنان استرس دارد که پا از خانه بیرون نمی‌گذارد، یکی بیماری‌اش را مخفی می‌کند و انگار که یک سرماخوردگی ساده باشد، نه از کارش غافل می‌ماند نه از گردش و تفریحش و یکی دیگر...

 • مرگ پاپیون

  مرگ پاپیون

  «شاریر (پاپیون) بعد از آزادی، چند سالی در ونزوئلا ماند، رستورانی در کاراکاس باز و همانجا هم ازدواج کرد. بعدها به فرانسه برگشت، اواخر عمر در اسپانیا مقیم شد و تابستان ۱۹۷۳ در چنین روزی، در مادرید از دنیا رفت.»